کد خبر: 777996 A

بر اساس تفاهم‌نامه صندوق کارآفرینی امید و وزارت‌ارشاد؛

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به‌منظور تخصیص 500 میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، امروز با حضور ربیعی سخنگوی دولت و وزیر ارشاد برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور تخصیص 500 میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، امروز با حضور علی ربیعی دستیار ویژه ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت و صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ابتدای این مراسم با اشاره به تفاهم نامه‌های همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور حمایت از طرح‌های کسب و کار فعال در حوزه فرهنگ و هنر در سنوات گذشته اظهار داشت: نزدیک به یک‌هزار طرح در قالب تفاهم‌نامه‌های همکاری دو مجموعه و حتی خارج از سقف تعیین شده تاکنون مورد حمایت قرار گرفته‌اند و با انعقاد این تفاهم‌نامه نیز تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار 500 میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر تخصیص خواهد یافت.

نوراله‌زاده افزود: بخشی از این حمایت‌ها مربوط به حوزه تئاتر و حمایت از ساخت و تجهیز خانه‌های تئاتر و دانش‌آموختگان این حوزه بود و امیدواریم در تفاهم نامه جدید به این بخش علی‌الخصوص در شهرستان ها توجه ویژه ای معطوف گردد تا شاهد شکوفایی هنر و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و ترویج نشاط و امید در جامعه باشیم.

علی ربیعی، رئیس هیأت‌مدیره صندوق کارآفرینی امید در ادامه این مراسم ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته توسط دو مجموعه به منظور اعتلای هنر و فرهنگ و نشاط افزایی در جامعه اظهار داشت: ما همواره دنبال فکرهای بزرگ و کارهای بزرگ هستیم ولی باید گره‌های کوچک را باز کنیم و این قبیل فعالیت‌ها الگوی کاری مناسبی برای معرفی کارهای کوچک ولی موثر و تأثیرگذار است.

ربیعی این هم‌افزایی بین دو مجموعه را عامل رونق کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر و صنایع خلاق دانست.

وی افزود: اینکه فرهنگ و هنر کشور خود را به حوزه تمدنی خود گره می‌زنیم کار خوبی است و ارزش‌های جامعه را در طولانی مدت استحکام می بخشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن قدردانی از حضور علی ربیعی و حمایت‌ از عرصه فرهنگ و هنر گفت: حضور علی ربیعی برای دولت دلگرمی است. وی دارای دغدغه‌هایی در حوزه مسئولیت کارآفرینی و حوزه‌های فرهنگی و هنری است. این حضور چشم‌انداز جدیدی را شکل می‌دهد که برای دولت روحانی در شرایط سخت فرصت‌های خوبی فراهم می‌کند.

صالحی تاکید کرد: اگر از اهالی فرهنگ و هنر توقع ایجاد نشاط و حال خوب برای مردم را داریم باید نگاه مضاعفی به نقش‌ها و جایگاه آنها داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به توجه بر گسست ارتباط بین ملت و حاکمیت‌ها، گفت: برای اینکه بتوانیم گسست ارتباطات حاکمیت و ملت را کاهش دهیم نیاز به ارتباطات فعال اجتماعی بین آن‌ها داریم.

صالحی با اشاره به اهمیت حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری گفت: یکی از برنامه های محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم حمایت از تولیدات و آثار فرهنگی و خلاق ایرانی است و تاکنون تلاش شده است گام های خوبی برای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر برداشته شود. براساس این تفاهم نامه زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر کشور فراهم می شود.

سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز ضمن قدردانی از حمایت های صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: در پی همکاری موثر صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر در زمینه رونق بخشیدن به تولیدات فرهنگی و هنری که از اواخر سال 96 آغاز شده بود مبلغ 90 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی ارزان قیمت در اختیار کارآفرینان فرهنگی و هنری قرار گرفت. امروز با حمایت دولت تدبیر و امید گامی موثر  در تحقق شعار سال رونق تولید برداشته شد و خط اعتباری 500 میلیارد ریالی با هدف توسعه کارآفرینی در این بخش محقق شد.
سیدزاده اظهار داشت: طی سفرهای حمایتی ما با هنرمندانی روبه رو شدیم که استعداد بسیار خوبی دارند همچنین هرساله تعداد زیادی از دانشجویان در رشته های مختلف هنری از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل می‌شوند. کشور ما از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد که امیدواریم با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.

سیدزاده در پایان سخنان خود گفت: امید است سال‌جاری و براساس این تفاهم نامه با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.

در پایان این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح تقدیر از فعالیت‌های نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در خدمت به اهالی فرهنگ و هنر قدردانی کرد.

پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و وزارت ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر