کد خبر: 777125 A

پرستاران آذربایجان غربی مطرح کردند:

پرستاران آذربایجان غربی می‌گویند: یک سال مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم و وزارتخانه بایستی برای پرداخت معوقات ما اقدام کند.

جمعی از پرستاران استان آذربایجان غربی در تماس با خبرنگار ایلنا از راه‌اندازی پویشی به نام «من حقم را می‌خواهم» خبر دادند.

این پرستاران می‌گویند: به سالگرد عدم پرداخت کارانه و سایر مطالبات مزدی پرستاران نزدیک می‌شویم؛  پرداخت نشدن کارانه‌ها، اضافه‌کاری‌ها، حق لباس، ماموریت و عدم پرداخت دیون، جامعه پرستاری آذربایجان غربی را به انتقاد واداشته است.

این پرستاران می‌گویند: تاخیر یکساله در پرداخت معوقات مزدی پرستاران، همه برنامه‌ریزی‌های زندگی آنها را مختل می‌کند؛ در طول ماه‌های گذشته ارزش ریال به شدت سقوط کرده؛ اگر مطالبات ما را به موقع می‌پرداختند، نسبت به امروز ارزش بسیار بیشتری داشت.

آنها ادامه دادند: همه همکاران با توجه به میزان دریافتی‌شان برای خرج کردن آن برنامه‌ریزی کرده‌اند و معوق شدن مطالبات، آنها را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است.

پرستاران آذربایجان غربی، هدف از راه‌اندازی پویش خود را مطالبه‌گری از وزارت بهداشت می‌دانند و می‌گویند: از وزارت بهداشت می‌خواهیم مطالبات معوق پرستاران را هرچه سریعتر بپردازد.

پرستاران کارانه پرستاران مطالبات مزدی پرستاران پویش من حقم را می‌خواهم پرستاران استان آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر