کد خبر: 776997 A

در حاشیه اجلاسیه سازمان بین‌المللی کار مطرح شد؛

نشست" همبستگی بین المللی با مردم و کارگران فلسطین" با محوریت سازمان کارگران عرب و تشکیلات خودگران فلسطین در حاشیه اجلاسیه ۱۰۸ سازمان بین‌المللی کار در محل دفتر مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست گای رایدر مدیرکل سازمان بین المللی کار( ILO ) و فایز علی المطیری- مدیرکل سازمان کارگران عرب و محمد اشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین سخنرانی کردند.

المطیری در آغاز این مراسم ضمن خیر مقدم به همه حضار و مهمانان گفت: امروز جمع عظیمی از شرکت کنندگان سازمان بین‌المللی کار با حضور دبیرکل سازمان بین‌المللی کار آقای گای رایدر، کارگران و کارفرمایان و بعضی از دولت‌ها گرد هم آمدند تا همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام کنند و تاکید کنند که قدس پایتخت فلسطین است.

محمد اشتیه نیز در سخنرانی کوتاه خود در این جلسه ، ضمن محکوم کردن عملیات دولت اسرائیل بر علیه ملت فلسطین خواهان انتخابات آزاد که دمکراسی در آن حاکم باشد شد و تاکید کرد رژیم اشغالگر باید به اشغال زمین کشاورزان خاتمه دهد .

نخست وزیر دولت فلسطین به اجیر کردن نیروی کار توسط اسرائیل اشاره کرد که آنها مجبور هستند در اسرائیل بکار گرفته شوند.او از پائین بودن دستمزدها که کارفرمایان اسرائیلی به کارگران فلسطینی میدهند شکایت کرد و آن را بسیار ناچیز توصیف کرد

وی همچنین از دست انداختن به سرزمین فلسطین توسط اسرائیل انتقاد کرد و افزود: فلسطین متعلق به جهان عرب نیست، بلکه متعلق به همه دنیاست.

اشتیه در پایان از کشورهای مسلمان و عربی برای حمایت از ملت فلسطین تشکر کرد و خاطرنشان ساخت: فلسطین سرزمین مادری ماست و دارای تاریخی اسلامی است و به اسرائیل ربطی ندارد.

گای رایدر مدیرکل سازمان بین المللی کار نیز در این نشست،ابتدا از کارگران، کارفرمایان و دولتها و سفرا به خاطر حضور در این کنفرانس تشکر کرد و اعلام کرد: این تمرین است برای مقابله با تجاوزات آشکار دولت اسرائیل و‌من گزارشی درباره مناطق اشغالی آماده کرده ام و به کنفرانس بین‌المللی کار امسال ارائه کردم.

رایدر ضمن اشاره به مطالب نخست وزیر فلسطین افزود: من سال گذشته شاهد از دست دادن بسیاری از فلسطینی ها بودم. من به این مسئله خوشبین هستم که ما با اعلام همبستگی بیشتر خود با این ملت کمک‌های بهتری را انجام دهیم.

مدیرکل سازمان بین‌المللی کار ادامه داد: این سازمان سال‌هاست همبستگی خود با مردم فلسطین را ابراز می‌کند و فراهم نمودن شرایط رفع اشغال خواستگاه ما است. ما باید عملاً همبستگی خود را اعلام کنیم.

وی افزود: ما می‌دانیم که بسیاری از فلسطینی‌ها در اسرائیل دنبال کار هستند و به شرایط بهداشت و ایمنی محدودیت دارند و در خطر هستند.

رایدر در پایان با مخاطب قراردادن نخست وزیر فلسطین خاطرنشان کرد: آقای نخست وزیر! ما در آینده کار سازمان ILO باید بگوییم که فلسطینی‌ها در آینده چگونه کار کنند. وضعیت اقتصادی آنها بهتر شود و زندگی بهتری داشته باشند. هم ما در مورد پیدا کردن شغل، اقتصاد برای مردم فلسطین مسئولیت داریم و آینده بهتر و عدالت و صلح را خواهانیم.

4

3

2

1

سازمان بین‌المللی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر