کد خبر: 776416 A

روابط عمومی اعلام کرد:

برخی از کارگران مهماندار شرکت «مهتاب سیر جم» به علت خروج یک رام قطار تهران به خرمشهر از به خطر افتادن امنیت شغلی خود ابراز نگرانی کردند اما روابط این شرکت می‌گوید: هیچکس قصد تعدیل نیروی کار را ندارد.

تعدادی از مهمانداران و ماموران اعزام شرکت «مهتاب سیر جم» از پیمانکاران شرکت راه‌آهن رجا در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با ابراز نگرانی ازخروج یک رام قطار تهران خرمشهر گفت: چند وقت است یک رام قطار تهران به خرمشهر متوقف شده است به همین دلیل وضعیت مشخصی از لحاظ شغلی نداریم و شائبه اخراج و انتقال تعدادی از ما به سایر خطوط قوت گرفته است.

این کارگران در ادامه گفتند: اگر قصد اخراج‌مان را دارند با میانگین ۱۷ سال سابقه کار و افزایش سن دیگر جایی برایمان کاری وجود ندارد اگر هم می‌خواهند به مسیرهای دیگر همانند تهران منتقل‌مان کنند تکلیف خانوادهایمان چه می‌شود با این حداقل حقوق که نمی‌توانیم تهران ساکن شویم.

اما روابط عمومی «شرکت مهتاب سیر جم » با دادن اطمینان به کارگران که کسی اخراج نمی‌شود به ایلنا گفت: به تمام کارگران اطمینان می‌دهیم که هیچکدام از کارگران مهماندار و ماموران اعزامی اخراج نخواهند شد بلکه قصد انتقال آنها را به سایر خطوط داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه با حذف شدن قطار تهران خرمشهر شائبه اخراج در بین کارگران قوت گرفته است، در ادامه تصریح کرد: حذف قطار تهران خرمشهر بدنبال سیاست‌های مسئولان بالادستی صورت گرفته و در حال حاضر شرکت مهتاب قصد دارد با کسب مجوزهای لازم نیروی کار خود را در این محور ریلی به دیگر محورها انتقال دهد.

به گفته وی، در طول مدتی که به علت وقوع سیل مسیر ریلی جنوب مسدود بود، حقوق نیروی کار به طور مرتب پرداخت می‌شده است.

کارگران مهماندار مهتاب سیر مهماندران رجاء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر