کد خبر: 776411 A

یاوری:

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: با حمایت از بیش از هزارو هشتصد بنگاه برای حدود سیصد و هشتاد هزار نیروی کار «تثبیت اشتغال» صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «کریم یاوری» مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: برای صیانت از نیروی کار یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «تثبیت اشتغال موجود» است

وی افزود: بنابر تاکید وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در اجرای این سیاست در سال ۹۷ با رصد، پیگیری، تشکیل جلسات متعدد استانی و کشوری، بین بنگاه‌های اقتصادی مشکلدار و سازمانها و ادارات  ذیربط( بیمه‌ای، مالیاتی، بانکی و...) با حمایت از حدود بیش از هزارو هشتصد (۱۸۰۰) بنگاه برای حدود سیصد و هشتاد هزارنیروی کار  تثبیت اشتغال صورت گرفت. 

یاوری ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری با به استناد بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ به دولت اجازه داده شده بخشی از اعتبارات مندرج در جدول تبصره ۱۴ قانون مذکور را در قالب وجوه اداره شده با ارائه سود کمک بلاعوض، با منابع موضوع ماده ۵۲ قانون الحاق برخی موارد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را در چهارچوب مصوبات هیات امنا، ضوابط، مقررات و اساسنامه صندوق توسعه ملی و هم چنین تسهیلات بانکی ترکیب و برای اجرای برنامه‌های ایجاد اشتغال مولد، «تثبیت  اشتغال» موجود اجرای سیاست‌های بازار کار و تکمیل اجرای برنامه‌های بند الف تبصره ۱۸ قانون هزینه نماید.

یاوری تصریح کرد: در همین راستا وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید به زیر مجموعه، شخصاً پیگیری مستمری را برای حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در جهت صیانت از نیروی کار و تثبیت اشتغال موجود و پایداری تولید و حفظ سیاست بنگاه‌ها مبذول داشته که انشاا... نتایج مثبت  آن در آینده اعلام  خواهد شد.

کریم یاوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر