کد خبر: 775284 A

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در دومین ارتباط زنده اینستاگرامی به سئوالات بیمه‌شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، «محمدحسن زدا» در این گفتگوی مردمی از اختصاص ۱۵۰میلیارد تومان توسط بانک رفاه برای پرداخت وام به بازنشستگان خبر داد و گفت: ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و مبالغ وام به کانون‌های بازنشستگی تعلق می‌گیرد که آنها امر ثبت نام و پرداخت تسهیلات را برعهده دارند. برای سیل زدگان هم تسهیلاتی پیش بینی شده است.

وی در خصوص ارتباط با ثبت احوال و سازمان تامین اجتماعی افزود: با سازمان ثبت احوال در خصوص ۴ واقعه حیاتی( تولد، مرگ، ازدواج و طلاق) مرتبط هستیم و بزودی این ارتباط تکمیل‌تر می‌شود.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره اجرای طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب نیز گفت: کارفرمایان خوش حساب که بر اثر تحریم‌های ظالمانه، نوسانات ارزی و حوادث غیرمترقبه قادر به پرداخت حق بیمه کارگران نشده‌اند می تواند جهت برخورداری از مزایای این طرح به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.

بیمه بیکاری از سئوالات مطرح شده در این ارتباط زنده بود که زدا در این خصوص گفت: بیمه بیکاری به بیمه شده ای تعلق می‌گیرد که به صورت غیرارادی و علیرغم میل و اراده خود بیکار شده است. سازمان تامین اجتماعی به ۲۵۰ هزار نفر در کشور مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌کند. هزینه ماهانه این بخش ۳۵۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: کارگرانی که در پایان پروژه و قرارداد بیکار می‌شوند مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند؛ اما در صورتی که در فاصله زمانی اجرای پروژه به صورت غیرارادی بیکار شود مشمول بیمه بیکاری می‌شود.

زدا در مورد شرکت های شستا نیز گفت: شستا متعلق به بیمه شدگان و بازنشستگان است و امانتدار اموال آنها هستیم و تلاش می‌کنیم که شرکت‌های این سازمان در بورس ورود پیدا کنند.

پاسخ به پرسش های بیمه شدگان توسط سرپرست سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر