کد خبر: 774913 A

شریعتمداری:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه یکصد و هشتمین کنفرانس بین‌المللی کار با «بیسر پتکوف» وزیر کار و امور اجتماعی بلغارستان دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در دیدار وزیر کار با «بیسر پتکوف» وزیر کار و امور اجتماعی بلغارستان، شریعتمداری ضمن اشاره به قدمت ۱۲۰ ساله روابط دو کشور خواستار گسترش این روابط به خصوص در زمینه‌های کار و امور اجتماعی شد. 

وی با اشاره به برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در فروردین سال جاری در «صوفیه» بندهای صورت جلسه این اجلاس در خصوص همکاری‌های دو کشور در زمینه کار و امور اجتماعی را نشانه عزم و اراده دو وزارتخانه برای افزایش تعامل با یکدیگر دانست. 

وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی ضمن اشاره به ارسال دعوت نامه رسمی برای آقای پتکوف جهت دیدار از ایران سفر او به تهران را باعث ارتقای روابط دو کشور دانست. پتکوف نیز ضمن تشکر از شریعتمداری برای ارسال دعوت نامه رسمی و متن پیش‌نویس یادداشت تفاهم همکاری دو وزارتخانه اعلام کرد و گفت: اقدام‌های بعدی برای عملیاتی شدن این همکاری‌ها از جمله جا‌به‌جایی نیروی کار را به عمل آوریم؛ چراکه بلغارستان اهمیت زیادی برای روابط با ایران قائل است. 

شریعتمداری اعلام کرد: زمینه‌های خوبی برای گسترش روابط دو کشور وجود دارد و امیدواریم که در آینده نزدیک اعلام نظر شما را در خصوص یادداشت تفاهم‌های پیشنهادی ازطریق وزارت امور خارجه دریافت کنیم.  

وی در ادامه با تاکید بر معاملات تهاتری میان دو کشور آن را گامی برای گسترش روابط در ایام تحریم دانست و ابراز امیدواری کرد که اینستکس در عمل بتواند راه‌حلی برای مشکلات مبادلات مالی میان ایران واروپا باشد. بر همین اساس از شما می‌خواهم در دیدار از ایران جمعی از فعالان اقتصادی را نیز با خود به تهران بیاورید تا به عنوان یکی از کشورهای مهم اتحادیه اروپا گام عملی برای اجرای برجام برداشته شود. 

همچنین آقای «پتکوف» در این دیدار پیشنهاد کرد قبل از دیدار از جمهوری اسلامی ایران، کارشناسان دو کشور طی نشستی با یکدیگر زمینه‌های همکاری‌های مشترک دو کشور را درخصوص مسائل کار و امور اجتماعی بررسی و تدوین کنند تا موارد همکاری در دیدار وی از تهران نهایی و به عنوان سند رسمی میان دو وزارتخانه امضا شود.  

شریعتمداری نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد از آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای میزبانی از هیات کارشناسی بلغارستان در آینده نزدیک اعلام آمادگی کرد. 

کنفرانس بین المللی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر