کد خبر: 774334 A

مقیمی:

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات‌های مستقیم و افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳ به ۵ سال خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرشاد مقیمی در جلسه کمیته رفع موانع تولید استان گیلان که در شهرستان رودسر برگزارشد، اظهار داشت: افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال از مصوبات سران سه قوه بوده و در راستای حمایت از بنگاه‌های تولیدی و ارتقای تولید و اشتغال صورت گرفته است.

به گفته وی؛ واحدهای تولیدی در صورت ارتقای وضعیت تولید و تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید می‌توانند نسبت به افزایش زمان تقسیط مالیات مطابق مصوبه اخیر سران سه قوه اقدام کنند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر این موضوع که مدیران دستگاه‌های مربوطه، راهکارهای پیشنهادی را درجلسات کمیته رفع موانع تولید ارائه نمایند، گفت: وزارت کشور به تمامی استان‌ها ابلاغ کرد موضوع رونق تولید باید در اولویت کارها قرار گیرد و فقط به صدور مصوبات اکتفا نشود؛ بلکه باید جلسه پیگیری و اجرای مصوبات نیز به طور مستمر برگزار شود و کارها رو به جلو برود.

مقیمی تاکید کرد: دستگاه‌هایی که به رونق تولید کمک می‌کنند، باید حتما مورد تشویق قرار گیرند و آن عده‌ای هم که در این شرایط انگیزه‌ای برای کمک ندارند نیز باید از نوع خودشان تشویق شوند. 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تسهیل موانع پیش روی تولید خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم با تمام توان زمینه اجرای فرمان مقام معظم رهبری را فراهم نماییم.

مقیمی تاکید کرد: برگزاری جلسات کنترل، نظارت و پایش از تصمیم گیری‌های جلسات کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان و استان یکی از مهمترین اقدامات در هر استان است.

وی اظهار داشت: آنچه که دولت و قانون به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در وزارت صمت تفویض کرده، عینا به ستاد استان‌ها واگذار شده و ابلاغ استاندار همان قابلیت اجرا را در شهرستان و استان دارد.

فرشاد مقیمی-معاون امور صنایع وزارت صمت افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از 3 سال به 5 سال مشکلات واحدهای تولیدی استان گیلان کمیته رفع موانع تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر