سرخط خبرها:
کد خبر: 773623 A

‌سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، گفت: ۴۵ واحد راکد و مشکل‌دار استان به چرخه تولید بازگردانده شد.

به گزارش ایلنا، «محمد دهقان» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام شده توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکنون موانع و مشکلات ۴۵ واحد راکد و مشکل دار رفع و به چرخه تولید بازگردانده شدند.

وی همچنین افزود: در سال گذشته مبلغ ۲ هزار و ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات برای ۱۴۳ واحد توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت شد.

دهقان در ادامه بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته جهت رفع موانع واحدهای تولیدی صنعتی استان تعداد ۳ هزار و ۵۳۵ موقعیت شغلی ایجاد یا حفظ شد.

وی در خصوص اقدامات این کارگروه در ۲ ماهه امسال عنوان کرد: در طول ۲ ماهه اول امسال مبلغ ۲۲۳ میلیارد ریال برای مرتفع ساختن مشکلات ۹ واحد صنعتی تولیدی جهت حفظ یا ایجاد تعداد ۱۶۴ موقعیت شغلی پرداخت شد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: هم اکنون در استان تعداد ۲ هزار و ۳۳۶ واحد صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری ۵۵ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال و با ایجاد ۵۹ هزار و ۶۷۱ فرصت شغلی پایدار در حال فعالیت هستند.

دهقان در خصوص طرح‌های در دست اقدام استان نیز بیان کرد: تعداد یک هزار و ۴۰۵ طرح صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۱۱ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال در حال اجرا هستند که با به بهره‌برداری رسیدن این طرح‌های صنعتی برای ۳۹ هزار و ۱۳۳ نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

بازگشت واحد مشکل دار به مدار تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر