کد خبر: 773585 A

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان در دیدار با اعضای هییت اجرایی خانه کارگر گیلان نقش و جایگاه کارگران را در هر جامعه‌ای بویژه در فرهنگ ملی و دین مبین اسلام بسیار موثر دانست.

به گزارش ایلنا، «ارسلان زارع» معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان در دیدار با اعضای هییت اجرایی خانه کارگر گیلان، نقش و جایگاه کارگران را در هر جامعه‌ای بویژه در فرهنگ ملی  و  دین مبین اسلام بسیار موثر دانست و افزود: در هر جامعه‌ای که به کارگر توجه بیشتری شود آن جامعه شتاب بیشتری  را در مسیر توسعه طی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: وظیفه تمامی قوا اعم از مجریه، مقننه و قضاییه است تا بستر مناسب برای حمایت از کارگران، کارفرمایان و تولید و افزایش تولید ناخالص که نقش اساسی را در افزایش درآمدسرانه هر کشور دارد را فراهم کنند.

زارع اذعان داشت: افزایش درآمد سرانه جمعیت کشورها خود زمینه‌ساز توسعه است و کارگران مولدین اساسی اصل اقتصاد هستند.

زارع در ادامه رکن موثر اقتصادی را نیروی کار و کارگر عنوان کرد و گفت: یقینا هرچه بیشتر زمینه رضایتمندی کارگران را فراهم کنیم بیشتر به عامل اساسی توسعه دست پیدا می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال نود و هشت توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید ملی، خاطرنشان ساخت: رونق تولید قطعا بدون نیروی کار با انگیزه و با نشاط فراهم نخواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان در ادامه با بیان اینکه کار و کارگر نقش عظیمی در بالندگی و توسعه جامعه دارد، خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید در این راستا گام‌های خوبی برداشته است که از آن جمله می‌توان به افزایش حقوق کارگران در سال گذشته اشاره کرد.

وی در خاتمه خطاب به دبیر اجرایی و اعضای هییت اجرایی در خصوص اجرای مطالبات به حق جامعه کارگری که شامل امنیت شغلی که نیاز به حمایت ملی دارند و همچنین در خصوص اصلاح قوانین مجلس، قول همکاری و پیگیری داد.

دیدار معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با اعضای خانه کارگر گیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر