کد خبر: 772434 A

سپهری:

دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی در اولین نشست این شورا، گفت: آموزش مهارت‌های نوین برای نیروی کار جدید باید متناسب با شرایط آینده به روز رسانی شود.

به گزارش ایلنا، «محمدرضا سپهری» ضمن برشمردن اهداف و وظایف شورا و تشریح قانون نظام جامع آموزش‌های مهارتی به تبیین آئین نامه اجرایی و آئین‌نامه‌های داخلی و کارگروه‌ها پرداخت.

وی با تاکید بر اهمیت شورا با توجه به قوانین و اسناد با لادستی مرتبط، گزارشی از وظایف تعیین شده و ترکیب اعضای شورا ارائه و اظهار کرد: تصویب قانون نظام جامع، نقطه عطفی در تاریخ آموزش‌های مهارتی و فرصت مغتنمی برای استفاده از تجربیات موفق ملی و بین‌المللی است.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی با تبیین تحولات آینده کار در یکصدمین سال تاسیس سازمان بین المللی کار و ارائه گزارش سال ۲۰۱۹ بانک جهانی و توصیه این بانک به دولت‌ها در جهت سرمایه گذاری در مهارت های جدید،‌ گسترش حمایت اجتماعی و افزایش درآمدها، گفت: ضرورت تقویت مهارت‌های کاربردی و نوین،‌ توسعه کسب و کارهای پلت فرمی و دانش بنیان، ‌توسعه سیستم‌های اطلاعات بازار کار و آمادگی برای تحولات آینده کار از ضرورت‌های جامعه امروز و نیز از جمله پیشنهادات برای طرح موضوع در جلسات شورا است.

محمد رضا سپهری، دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر