کد خبر: 772224 A

محجوب با اشاره به مصوبه اخیر مجلس؛

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اجتماعی سقف یک ماه را برای صدور مجوز و رفع اشکالات پیش‌بینی و مشخص کرد اما اصل بر انجام کار در اسرع وقت توسط کارگروه‌های ذیربط است.

به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب (نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی) در برنامه زنده گفتگوی اقتصادی که از شبکه رادیو گفتگو پخش شد، گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس دو هفته قبل طرح و ماده واحده‌ای را تصویب کرد که متضمن بهبود فضا برای سرمایه‌گذاری و تسریع صدور مجوزها بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در توضیح این مطلب گفت: کمیته‌ای در هر استان تشکیل می‌شود و افرادی که کارشان دچار توقف شده زیر نظر استانداران دعوت می‌شوند و درباره آنها تصمیم‌گیری خواهد شد. در نهایت کمیسیون سقف یک ماه را برای صدور مجوز و رفع اشکالات پیش‌بینی و مشخص کرد اما اصل بر انجام کار در اسرع وقت توسط کارگروه‌های ذیربط است.  

دبیرکل خانه کارگر تصریح کرد: قانون بهبود فضای کسب و کار دارای ابهاماتی و مضیقه‌هایی برای مجریان بود از این رو مجددا همکاران طرحی را مصوب نمودند تا حلقه‌های مشکل‌دار را تکمیل کنند. ما زمانی مجبور به تکمیل حلقه‌ها می‌شویم که کارمندان و مجریان در اجرای قانون تعلل نمایند.

این نماینده مجلس ابراز داشت: ما بر اساس نظارت بر قانون بهبود فضای کسب و کار این ماده واحده را تصویب کردیم و به استاندار و کارگروه اختیاراتی دادیم تا در سقف یک ماه تصمیم‌گیری کنند و در غیر این صورت دستگاه اصلی تصمیم خواهد گرفت.

محجوب در خاتمه یادآور شد: اساس کار شورای گفتگو، گفتگوی همه‌جانبه و حضور کلیه ذینفعان است. باور ما هم این است که تاثیر توافق در قانون بیشتر است و کمیسیون اجتماعی نیز بر اساس همین رویکرد تصمیم‌گیری کرد. 

علیرضا محجوب بهبود کسب کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر