کد خبر: 772010 A

سلامت روانی افراد در محیطهای کاری از این پس با طرح ابر مورد پایش قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، «ابراهیم صادقی‌فر» معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، گفت که طرح ابر به منظور پایش سلامت روانی افراد در محیط‌های کار اجرایی می‌شود.

وی گفت: در اغلب کشورها برای سلامت زیستی و جسمانی، ساختارهایی وجود دارد که به حل مشکلات قشرهای مختلف جامعه می‌پردازند اما برای سلامت روانی خصوصا در کشور ما ساختار ویژه‌ای تعریف نشده است؛ در حالی که از مسیر سلامت روان در جامعه کار و تولید می توان به سلامت اجتماعی رسید.

صادقی‌فر یادآور شد: در مشکلات جسمی، معمولا خود فرد درگیر می‌شود اما در بیماری‌های روانی، غالبا خانواده وجامعه دچار بحران می‌شود .

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اگر مشکلی در زندگی رخ می‌دهد، توسط خانواده،  محیط کار و یا سازمان‌های متولی، مهار نشود، تبدیل به مسئله روانی و بحران می‌شود و اینجاست که اهمیت مشاوره و مشورت گرفتن بیشتر نمایان می‌شود.

صادقی فر افزود: طبق تحقیقاتی که انجام شده، مثلث دانش و آگاهی، دانایی و بینش و توانایی و توانمندی، بیانگر نیازهای جامعه، برای رفع مشکلاتشان است. امروزه سلامت روان علاوه بر معاینه های پزشکی و رفتن به مشاوره به  نشاط و شادابی و تجدید روحیه گره خورده است که این موضوع، بیانگر اهمیت نگاه فرهنگی به مسائل اجتماعی و روانی است.

ابراهیم صادقی‌فر-معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار طرح ابر سلامت روان در محیط کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر