کد خبر: 771431 A

یاوری:

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۸ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری، صاحب شغل شدند.

«کریم یاوری» در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: امسال هم سیاست تمرکز بر بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط را دنبال خواهیم کرد و بنگاه‌هایی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و نیز طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی را با پراخت تسهیلات مورد حمایت قرار خواهیم داد.

وی از اشتغال مجدد ۱۸ هزار نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری خبر داد و گفت: پیگیری اشتغال مجدد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی متولیان اجرای قانون بیمه بیکاری است و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مکلف شده زمینه آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و باز آموزی مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری را از طریق آموزش در کارخانه‌ها یا مراکز این سازمان فراهم کند.

به گفته یاوری، کارفرمایان برای بهره‌مندی کارگران از مزایای قانونی بیمه بیکاری باید در تمام واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی نسبت به  بیمه نیروهای خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت هر گونه تغییر یا بازسازی خط تولید برای بهینه کردن تولید و جابه‌جایی کارگاه و ماشین‌آلات از سوی کارفرمایان و سرمایه‌گذاران، کارگران در طول مدت زمان اصلاح و بازسازی با مصوبه شورای عالی کار تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

کریم یاوری-مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر