کد خبر: 769543 A

تعدادی از کارگران کاغذسازی پارس خواستار مشخص شدن وضعیت مطالبات صنفی خود شدند.

برخی منابع کارگری در شهرستان شوش به خبرنگار ایلنا گفتند: صبح امروز تعدادی از کارگران کاغذسازی پارس برای وصول مطالبات صنفی خود دست به اعتراض صنفی زدند.

یکی از کارگران معترض گفت: خواسته اصلی کارگران کاغذسازی پارس، بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل است که سالها بازنگری نشده است. کارگران خواستار شکل‌گیری نهاد کارگری در این واحد تولیدی هستند که از دو سال پیش تاکنون با مخالفت کارفرما روبرو بوده است.

به گفته وی، قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل که از چند سال گذشته در این واحد تولیدی اجرا شده، باعث ایجاد شکاف درآمدی میان کارگران شده است به گونه‌ای که همه کارگران قادر نیستند به صورت مساوی از مزایای این طرح برخودار شوند.

او درباره سایر مطالبات صنفی کارگران کاغذ پارس نیز گفت: مشکل دیگر کارگران مربوط به بحث بیمه تکمیلی است. با وجود آنکه همه کارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند و هر ماه مبالغی از حقوق آنها بابت بیمه تکمیلی کسر می‌شود اما کارگران از دریافت خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستند.

تلاش‌ خبرنگار ایلنا برای گفتگو با مدیر کارخانه کاغذسازی پارس درباره مشکلات کارگران این کارخانه تا لحظه ارسال خبر به جایی نرسیده است.

کارگران خوزستان کارگران کاغذسازی باداشت نماینده کارگران کاغدسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر