کد خبر: 769131 A

کتاب «در دفاع از طبقه‌‌ی کارگر ایالات متحده» از سوی نشر طلایه پرسو روانه کتاب فروشی‌ها شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب در دفاع از طبقه‌‌ی کارگر ایالات متحده توسط ماری آلیس-واترز به نگارش درآمده و «شهره ایزدی» آن را به فارسی ترجمه کرده  و «مارتین کوپل» پیشگفتاری بر این کتاب نوشته است.

کتاب سه فصل اصلی دارد که به ترتیب شامل در دفاع از طبقه‌ی کارگر ایالات متحده، از کلینتون تا ترامپ: زحمتکشان ایالات متحده چگونه با حملات مقابله کرده‌اند و تاریخ رزمندگی اتحادیه‌ی «کارگران متحد معادن» می‌شوند.

«در دفاع از طبقه‌‌ی کارگر ایالات متحده» با عکس‌هایی تاریخی در انتهای فصل آخر مزین شده است؛ از جمله آنها عکس‌های مبارزات کارگران معادن زغال سنگ در ایالاتِ آمریکا در سال‌های ۱۹۸۱، ۱۹۸۹ و ۱۹۴۳ است.

محور بحث‌های کتاب حول تعرضات میان دموکرات‌ها و جمهوری خواهان است؛ تا جایی که در ابتدای معرفی کتاب به رقت‌انگیز خواندن کارگران از سوی هیلاری کلینتون اشاره شده است.

کلینتون در دوران مبارزات اتخاباتی، کارگرانی را که قصد حمایت از ترامپ را داشتتند، «رقت انگیزان»‌ی خواند که در مناطق «عقب افتاده» بین نیویورک و سانفرانسسیکو ساکن هستند.

در بخشی از کتاب آمده است: «بدون درک ویران شدن زندگی خانواده‌های طبقه کارگر در مناطقی نظیر ویرجینای غربی و گسترش عظیم نابرابری‌های طبقاتی از زمان بحران ۲۰۰۸ تاکنون، ممکن نیست بتوان درک کرد که در ایالات متحده دارد چه می‌گذرد.»

ماری آلیس واترز در نگارش این کتاب از سخنرانی‌های خود در اردیبهشت ماه سال ۹۷ در هاوانای کوبا بهره برده است. واترز نویسنده فعالی است و تا به حال کتاب‌های متعددی را به نگارش درآورده است.

صداهایی از زندان (۲۰۱۴)، رزا لوگزامبورگ سخن می‌گوید (۱۹۷۰) و فمینیسم و جنبش مارکسیستی (۱۹۷۲) از این جمله هستند.

کتاب «در دفاع از طبقه‌‌ی کارگر ایالات متحده» ۸۹ صفحه دارد و قیمت آن ۱۲ هزار تومان است.

نشر طلایه پرسو کتاب در دفاع از طبقه کارگر ایالات متحده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر