کد خبر: 769035 A

روابط عمومی شرکت کاله جهت تنویر افکار عمومی درخصوص حادثه آتش‌سوزی واحد لبنی این شرکت در شهر کربلا توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در توضیحی که روابط عمومی شرکت کاله جهت تنویر افکار عمومی در اختیار رسانه ها قرار داده است، آمده است:

متاسفانه هفتم خرداد ماه سال جاری ( ۱۳۹۸) کارخانه کاله واقع درشهر کربلا دچار آتش سوزی گسترده شد و علیرغم تلاش نیروهای امدادی ۹۰ درصد کارخانه‌ لبنی در آتش سوخت.

با نهایت تاثر و تالم  به اطلاع می‌رسانیم یک نفر از پرسنل ایرانی شاغل در یکی از شرکت‌های پیمانکار مجموعه کاله در عراق، در جریان این حادثه جان خود را از دست داد و وضعیت جسمی یکی دیگر از کارگران  مصدوم حادثه هنوز مشخص نیست.

 کارخانه کاله، از سال ۱۳۹۵ در شهر کربلا فعالیت خود را با تولید محصولات مختلف لبنی و گوشتی آغاز کرده است که طبق برآورد کنونی حدود ۹۰ درصد کارخانه لبنی در اثر آتش‌سوزی تخریب شده که میزان خسارت وارده، بالغ بر ۸۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

 تا راه‌اندازی مجدد کارخانه لبنی کاله در عراق، تمام نیروهای شاغل در این کارخانه، در سایر بخش‌های سازمان همکاری خود را با کاله ادامه خواهند داد و هیچ گونه نگرانی در مورد آینده شغلی آنها وجود ندارد.

علیرغم سرایت آتش‌سوزی به کارخانه گوشتی کاله، آسیب چندانی به این بخش وارد نشده و فعالیت‌های کارخانه گوشتی از فردا به حالت عادی ادامه خواهد یافت.

به نقل از مقامات مطلع عمدی بودن آتش‌سوزی محتمل بوده و لازم به ذکر است که تیم حقوقی و عملیاتی گروه سولیکو با جدیت پیگیری موضوع را تا مشخص شدن تمامی ابعاد این حادثه از طریق مراجع ذی‌صلاح ادامه خواهد داد.

 کارخانه لبنی کاله در عراق ثمره سرمایه‌گذاری و تلاش همدلانه متعهدترین و پرتلاش‌ترین نیروهای عراقی و ایرانی است که سالیان طولانی، در کنار یکدیگر برای گسترش روابط اقتصادی و تحقق منافع مشترک دو سرزمین تلاش کرده‌اند و احیای ثمره تلاش‌های آنها وظیفه همه ماست.

بازسازی این سرمایه مشترک که رونق صادارت و ارزآوری برای مردم ایران و اشتغالزایی و تامین محصولات غذایی با کیفیت برای مردم عراق نتیجه آن است، نیاز به حمایت‌های ویژه هر دو دولت دارد.

کارگران کاله کاله کربلا آتش سوزی کاله امنیت شغلی کارگران کاله کربلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر