کد خبر: 768765 A

کارگران پایانه‌های بندر امام به ساخت دو سایت ضدعفونی در این پایانه معترضند. در درگیری‌ها دو کارگر مصدوم شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پایانه‌های بندر امام به تصمیم اداره کل پایانه‌های استان خوزستان مبنی بر صدور مجوز جهت ساخت دو سایت ضدعفونی در اداره پایانه‌ها معترض هستند.

این کارگران می‌گویند با ساخت این سایت‌ها، شرکت‌های متولی ضدعفونی که ما را به کار گرفته‌اند، بیکار می‌شوند و همین امر به بیکاری ما کارگران منجر می‌شود.

این کارگران که عمدتاً از جوانان بومی بندر امام هستند، می‌گویند تاسیس این سایت‌ها مخالف با اصل به‌کارگیری بومی‌ها و ایجاد اشتغال محلی‌ست و شرکت‌های محلی را با رکود و تعطیلی مواجه می‌سازد.

کارگران هفته گذشته به دفتر نماینده مجلس مراجعه کردند و خواستار پیگیری موضوع شدند.

ظهر روز گذشته (پنج‌شنبه) نیز تعدادی از کارگران معترض به محل ساخت سایت‌ها مراجعه می‌کنند و با سازندگان درگیر می‌شوند که در این درگیری، دو کارگر مصدوم و روانه بیمارستان می‌شوند.

بخشدار بندر امام پس از وقوع حادثه با تایید این خبر گفت: ضاربین تحت پیگرد قانونی هستند.

وی افزود: در جلسات مختلف، تصمیم مدیریت شهرستان به مدیرکل پایانه‌های استان ابلاغ گردید و از وی خواسته شد تا حصول یک تصمیم قطعی، از ادامه‌ی ساخت این دو سایت جلوگیری به عمل آید. علی‌رغم اینکه تأکید گردیده بود که بدون مجوز فرمانداری، نباید سایت جدیدی ساخته شود، متأسفانه مسئولین پایانه‌ها بدون توجه به تصمیمات مسئولین دولتی و قضایی شهرستان، به ساخت سایت‌های مذکور اصرار ورزیدند که نهایتاً این حادثه‌ی تلخ به وقوع پیوست.

شب گذشته، فرمانده انتظامی شهرستان ماهشهر نیز از دستگیری ضاربین به کارگران خبر داد و گفت: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد ۳ نفر با یک دستگاه خودروی ۲۰۶ به سمت تعدادی از کارگران ماشین های باربری در پایانه بندر امام خمینی با سلاح شکاری تیراندازی و متواری شدند که این افراد توسط نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته‌ی منابع خبری ایلنا، حال کارگران مصدوم چندان وخیم نیست و آنها تحت مراقبت‌های دقیق پزشکی قرار دارند.

کارگران بندر امام کارگران پایانه‌های بندر امام مصدومیت دو کارگر پایانه‌های بندر امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر