کد خبر: 768347 A

رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو از برگزاری انتخابات انجمن صنفی در روزهای آینده خبر داد؛ انجمنی که دو سال پیاپی به عنوان انجمن نمونه انتخاب شده است.

اکبر علیپور (رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه شنبه آینده انتخابات انجمن صنفی چادرملو برگزار می‌شود، گفت: در حال حاضر ۴۱ نفر برای انجمن کاندیدا شده‌اند که تعداد بسیار رضایت‌بخش و قابل قبولی‌ست. در انتخابات شنبه، ۹ نفر اعضای هیات مدیره و ۲ نفر بازرس انتخاب خواهند شد.

چادرملو مجموعه‌ای است با ۲۰۱۰ کارگر مستقیم که ۷۴۰۰ نفر مشمول بیمه دارد؛ علیپور با بیان اینکه از ۲۰۱۰ کارگر، ۱۶۸۰ نفر عضو انجمن صنفی هستند و این نرخ مشارکت بالا، نشانه‌ی موفقیت انجمن صنفی چادرملوست، افزود: انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو دو سال پی‌درپی به عنوان انجمن صنفی نمونه استان یزد برگزیده شده است؛ کارگران چادرملو با مشارکت صنفی و مدنی بالا و دخالت گسترده در سرنوشت جمعی، توانسته‌اند در این واحد معدنی به تولید انبوه در سطح بسیار رضایت‌بخشی دست پیدا کنند و همین امر مسئولان استان و اداره کار را مجاب کرده که دو سال متمادی از انجمن تقدیر کنند که این مساله بسیار امیدوارکننده است.

وی در عین توصیه به اتحاد و آرامش برای حضور در انتخابات پیش روی انجمن، بر ضررورت حفظ مشارکت و کنشگری کارگران تاکید دارد و می‌گوید: امیدوارم کارگران به کاندیداهایی رای بدهند که در عین تعامل مناسب برای ارتقای تولید، به سمت کارگران و جامعه کارگری متمایل باشند و قصدشان دفاع از منافع جمعی کارگران باشد. کمااینکه در شرایط فعلی اقتصاد، همدلی و اتحاد کارگران برای صیانت از تولید موفق در چادرملو، یک ضرورت انکارناپذیر است.

کارگران استان یزد کارگران معدن چادرملو انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو (شرکت آسفالت طوس) اکبر علیپور انتخابات انجمن صنفی کارگران چادرملو نرخ مشارکت صنفی کارگران در استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر