کد خبر: 768251 A

کاروان ایران با ۱۳۹ ورزشکار (۶۸ ورزشکار مرد و ۱۹ زن) در ۹ رشته و در قالب ۱۶ تیم به ششمین دوره مسابقات جهانی کارگری اعزام خواهند شد.

به گزارش ایلنا،  کاروان ۱۳۹ نفره ورزش کارگری ایران عازم ششمین دوره بازی‌های جهانی ۲۰۱۹ در شهر تورتوسا اسپانیا می‌شود.

به گفته جواد رمضی (رئیس فدراسیون ورزش کارگری) امسال ششمین دوره مسابقات جهانی کارگری در اسپانیا برگزار می‌شود که ایران برای سومین بار در این رویداد شرکت می‌کند.

این مسابقات ورزشی کارگران جهان از ۱۱ تا ۱۶ تیر ماه در شهر تورتوسای اسپانیا برگزار می‌شود که کاروان ایران با ۱۳۹ ورزشکار (۶۸ ورزشکار مرد و ۱۹ زن) در ۹ رشته و در قالب ۱۶ تیم اعزام خواهند شد. در این کاروان ۱۱ تیم از مردان و پنج تیم از زنان وجود دارد که تیم جودوی زنان و شنای مردان برای نخستین مرتبه به این مسابقات اعزام خواهند شد.

 تیم زنان در رشته‌های دو و میدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانک و مردان نیز در رشته‌های دو و میدانی، جودو، تنیس وی میز، پتانک در دو تیم، کاراته، والیبال ساحلی در دو تیم، کشتی ساحلی و فرنگی و شنا حضور دارند. او در رشته کشتی فرنگی فعالیت می کند ۲۶ ساله است و به گفته خودش از ۶ سالگی در این رشته فعالیت داشته.

وی در نشست خبری کاروان اعزامی به بازی‌های جهانی ورزش کارگری که روز گذشته (7 خرداد) برگزار شد، اظهار داشت: از ۶ سالگی کار کرده‌ام. ساکن شهرستان بهارستان هستم و در نانوایی لواشی کار می‌کنم. باورم نمی‌شد روزی به مسابقات جهانی اعزام شوم که برای این موضوع از فدراسیون کارگری تشکر می‌کنم. این یک فرصت طلایی در زندگی من است و امیدوارم زحمات مسئولان را جبران کنم.

همچنین حسین یوسفی عطا، ملی‌پوش کاراته اعزامی به مسابقات جهانی کارگری نیز یکی دیگر از کارگری است که در کارخانه تولید «باک» کار می‌کند، در این نشست خبری بیان کرد: : حدود سه سال است که در این کارخانه مشغول به کار هستم و از طریق مسابقات کشوری توانستم ملی‌پوش شوم. پس از اینکه در مسابقات کشوری انتخاب شدم شرکت من حمایت زیادی از من و سایر کارگران کرد و با قرارداد بستن با باشگاه‌های بدنسازی فرصتی به کارگران این شرکت داده تا ورزش کنند. امیدوارم رسانه‌ها نیز از ما حمایت کنند.

مسابقات جهانی کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر