کد خبر: 767985 A

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برای جلوگیری از بهره‌کشی و تحقیر نیروی کار، ایجاد اشتغال پایدار است. وقتی کار وجود داشته باشد، کارفرما به جای تحقیر نیروی کار، به دنبال نیروی کار متخصص می‌گردد و حاضر می‌شود علاوه بر استخدام دائم، امتیاز بیشتری بدهد تا کارگرش را نگاه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سلمان خدادادی (رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) یکی از جدی‌ترین نگرانی‌های کارگران را کمبود کار دانسته و اظهار داشت: متأسفانه امروز داشتن کار به آرزو تبدیل شده و بدتر آنکه تمامی شاغلان هر روز که از خواب بیدار می‌شوند نگران از دست دادن کارشان هستند.

خدادادی درباره تبعات کمبود کار و ضعف در اشتغالزایی گفت: تمام فشار کمبود کار بر دوش کارگر است. وقتی کارگر  امنیت شغلی نداشته باشد و کارفرما نیز بداند که کارگر به این کار نیاز دارد، قراردادهای یکماهه و سفید امضا در بنگاه‌های اقتصادی مطرح می‌شود و حتی در بسیاری از بنگاه‌ها قراردادی وجود ندارد که باعث آرامش خاطر کارگر باشد.

وی با اشاره به حادثه‌ ساختمان پلاسکو بیان کرد: پس از آن که تأکید شد ساختمان‌های تجاری ناایمن باید تعطیل شوند اما در اولین گام با مخالفت کارگران روبه‌رو شدیم. این کارگران به کار بیشتر از امنیت جانی نیاز دارند. آنها اعلام کردند که در حال حاضر بیشتر از امنیت جانی به کار و درآمدی نیاز دارند که مانع شرمندگی از زن و فرزندشان بشود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه بسیاری از قراردادهای کار منطقی و انسانی نیست، گفت: وقتی کارگر بداند اگر از این بنگاه اقتصادی اخراج شد، باید مدت‌ها بیکار بماند، تن به هر شرایطی می‌دهد و حتی قراردادی را امضا می‌کند که در شأن انسان و کارگران شریف نیست یا بدون قرارداد کار می‌کند.

وی افزود: تنها راه برای جلوگیری از بهره‌کشی و تحقیر نیروی کار، ایجاد اشتغال پایدار است. وقتی کار وجود داشته باشد، کارفرما به جای تحقیر نیروی کار، به دنبال نیروی کار متخصص می‌گردد و حاضر می‌شود علاوه بر استخدام دائم، امتیاز بیشتری بدهد تا کارگرش را نگاه دارد. حتی بین کارفرمایان برای نگه داشتن کارگر رقابت ایجاد می‌شود.

کارگران را تهدید به اخراج می‌کنند

خدادادی با اشاره به اینکه امروزه کارگرانِ بسیاری بدون قرارداد کار و بیمه کار می‌کنند، گفت: متأسفانه در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی دستمزد نیز توافقی است. یعنی وقتی کارفرما متوجه می‌شود این کارگر به کار نیاز دارد، به جای آنکه ابتدای سال دستمزش را اضافه کند، به بهانه‌های مختلف سخن از اخراج کارگر بر زبان می‌آورد تا کارگر از ترس بیکار شدن، به شرایط جدید کارفرما از جمله دستمزدی پایین‌تر از حداقل شورای عالی کار تن بدهد.

وی با تاکید بر اینکه تاوان ضعف در سیاست‌های اشتغالزایی را کارگران می‌دهند، گفت: کارگری که نگران نان شب خانواده‌اش باشد، ناچار می‌شود با هر شرایطی کار کند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: قرارداد سفید امضا چه معنایی دارد؟ وقتی کارگر ابتدای سال قبل از آنکه کارش را آغاز کند، صورتجلسه‌ای را امضا و در آن اعلام می‌کند که تمام حق و حقوقم را تا پایان سال گرفته‌ام.

وی با اشاره به ضعف نظارت و برخورد با چنین کارفرمایانی گفت: اگر کارفرمایی بداند که تضییع حقوق کارگر تاوان دارد، قرارداد سفید امضا، بیمه نکردن و اجحاف دیگر معنا نخواهد داشت.

بیکاری سلمان خدادادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر