کد خبر: 767890 A

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کار مطرح کرد:

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار معتقد است اگر زمانی که یک کارگر از لحاظ دستمزد و حقوق دچار مشکل باشد اولین بخشی را که ناچار است حذف کند، فرهنگ و هنر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم صادقی‌فر (معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کار) ظهر امروز در نشست خبری در وزارت کار با اشاره به لزوم کیفیت‌بخشی به زندگی کارگران گفت: همه ما مکلفیم که سبد معیشتی و رفاهی کارگران را ارتقا بدهیم و به آن کیفیت ببخشیم. یک بخشی از این سبد مزد، یک بخشی از آن آموزش و یک بخشی از آن بهداشت است.

وی ادامه داد: در بحث بهداشت، طرح تحول سلامت که توسط دولت اجرا شد یک کار بزرگ و مهم بود که خوشبختانه کارگران توانستند از خدمات این طرح استفاده کنند. بخش دیگری از سبد کیفیت زندگی فرهنگ بخش اعظم آن نشاط و شادابی و ورزش است.

وی ادامه داد: زمانی که یک کارگر از لحاظ دستمزد و حقوق دچار مشکل باشد اولین بخشی را که ناچار است حذف کند فرهنگ، هنر، سینما و ورزش است لذا ما باید در این بخش امور حمایتی خود را افزایش بدهیم. ما در وزارت کار در کنار توجه به کارگران به خانواده آنها نیز اهمیت دادیم و قصد داریم با اجرای طرح استعدادیابی فرزندان کارگران به شکوفا شدن این استعدادها کمک کنیم.

صادقی‌فر ادامه داد: در وزارت کار بنا به دستور وزیر محترم کار نه تنها باید ورزش کارگران مورد توجه قرار بگیرد بلکه ورزش بازنشستگان و اعضای تحت پوشش بهزیستی نیز باید جدی تلقی شود همچنین تلاش کردیم تمامی فعالیت‌ها به صورت شفاف و از مسیر یک سامانه و بدون تبعیض انجام شود.

وی ادامه داد: استعدادیابی فرزندان کارگران بعد از عید فطر با رشته فوتبال آغاز می‌شود و به سایر رشته‌ها نیز تسری پیدا خواهد کرد و تلاش داریم استعدادهای کشف شده در رشته‌های مختلف به باشگاه‌های حرفه‌ای معرفی شوند.

صادقی‌فر افزود: باید تلاش کنیم تا کارفرمایان به ورزش کارگری اهمیت بدهند و فرصت‌هایی را برای ایجاد نشاط و شادابی در بین کارگران محل کار خود به وجود بیاورند.

جواد رمضی (رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری) با اشاره به اهمیت ورزش در کارگران گفت: ما هم اکنون 31 هیئت ورزشی در تمام استان‌ها داریم و 37 انجمن ورزشی فعال نیز در حوزه ورزش‌های کارگران فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: مقدمات اعزام ورزشکاران کارگر به بازی‌های جهانی اسپانیا از تیرماه سال گذشته آغاز شد و این ورزشکاران با هدف توسعه و ترویج ورزش کارگری از بین تیم‌های حاضر در مسابقات داخلی انتخاب شدند و حضور ورزشکاران حرفه‌ای و ملی در این مسابقات ممنوع شد تا به کارگران ورزشکار بیشتر توجه شود.

ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر