کد خبر: 767086 A

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان از اجرای طرح ساماندهی کارگران فصلی در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح در چهار منطقه شهر اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد بابایی افزود: بخش خصوصی به عنوان شرکت همکار در این طرح مشارکت دارد و قرار است در این راستا سایتی راه‌اندازی و مشخصات کامل کارگران در آن درج شود.

به گفته وی؛ باید کارگران فصلی را به گونه‌ای مدیریت کنیم که اگر کارفرمایی به کارگری نیاز داشت، به جای گشت زنی در سطح خیابان، کارگر مورد نیاز خود را از روی سایت سازمان پیدا کرده و درخواست خود را مطرح کند.

بابایی ادامه داد: در حال حاضر این طرح در دست مطالعه و بررسی است و در این رابطه رایزنی‌هایی با چند شرکت خصوصی انجام شده که در صورت موافقت، این طرح اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان افزود: با هماهنگی شرکت همکار، مشخصات کارگران فصلی براساس نوع فعالیت، تخصص و همچنین قیمت دستمزد به صورت مشخص و تفکیک شده روی سایت به نمایش گذاشته می‌شود.

وی در ادامه، هماهنگی شرکت همکاربا اداره کار و رفاه اجتماعی را در جهت اجرایی شدن این طرح، لازم برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌هایی اجرای این طرح این است که کارگران فصلی ساماندهی شده و بر این اساس، تعداد کارگران بیکار مشخص می‌شود.

بابایی با تاکید بر اینکه ساماندهی باعث رضایت‌مندی بیشتر مردم از نظر کیفیت و امنیت خواهد شد، افزود: هر چند در حال حاضر ایستگاه‌هایی برای استقرار کارگران فصلی در سطح شهر درنظر گرفته شده است اما کارگران فصلی کمتر در این ایستگاه‌ها مستقر می‌شوند و در سطح شهر به صورت پراکنده و بر سر چهارراه‌ها تجمع می‌کنند.

طرح ساماندهی کارگران فصلی کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر