کد خبر: 766505 A

پرستاران امام رضا مشهد از پایین بودن میزان کارانه‌های خود انتقاد کرده و خواستار شافافیت در سیستم پرداخت کارانه شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از پرستاران رسمی و پیمانی بیمارستان امام رضا مشهد که اخیراً کارانه بهمن ماه ۹۶ خود را دریافت کرده‌اند، نسبت به پایین بودن کارانه‌ها انتقاد دارند.

آنا می‌گویند: بیمارستان امام رضا همچون دیگر بیمارستان‌ها بر اساس سیستم قاصدک کارانه پرستاران را پرداخت می‌کند. از زمانی که سیستم قاصدک برای پرداخت کارانه اجرایی شده است، ما نسبت به عدم شفافیت در پرداخت‌ها معترض بودیم.

طبق اظهارات پرستاران بیمارستان امام رضا؛ وقتی بدون مشاوره با کارشناسان حوزه پرستاری، طرح قاصدک اجرایی شد، پرستاران بالین نسبت به پایین بودن کارانه‌ها انتقاد داشتند. همان زمان اعتراضات پرستاران بالین سبب شد تا نظرسنجی در خصوص اجرا یا عدم اجرای آن صورت بگیرد، اما در این نظرسنجی بدنه پرستاری نقشی نداشتند.

طبق اظهاران این پرستاران؛ سیستم قاصدک کارانه پرستاران را بر اساس درآمدِ هر بخش حساب می‌کند و همین امر سبب می‌شود تا کارانه پرستار یک بخش پُر درآمد مثل جراحی بیشتر از کارانه بخش کم درآمدی مثل داخلی باشد.

به گفته آنان؛ با واریز کارانه بهمن ماه ۹۶ پرستاران، برخی از ما تنها حدود ۷۰ هزار تومان کارانه گرفتیم. این در حالی است که معاون پرستاری وزارت بهداشت پیشتر مدعی شده بودند که متوسط کارانه پرداختی به پرستاران حدود ۸۰۰ هزار تومان است.

پرستاران بیمارستان امام رضا می‌گویند: این مشکل همه پرستاران بالین است و ما خواهان این هستیم که کارانه‌ها کاملاً شفاف و بر اساس کارِ پرستار یعنی شیفت، تعداد بیمار، اقدامات صورت گرفته برای بیمار باشد.

پرستاران کارانه پرستاران بیمارستان امام رضا مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر