کد خبر: 765292 A

معاون امور حقوقی وزارت کار:

میرهادی قره سیدرومیانی گفت: در خصوص دو یا چندشغله‌ها در وزارتخانه یا مجموعه‌های تابعه، تاکنون ۳۸ نفر استعفا داده‌اند و طبق اعلام رسمی روسای صندوق‌ها عملا پرونده دو شغله‌ها بسته شده است.

به گزارش ایلنا، میرهادی قره سیدرومیانی (معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) با بیان اینکه اقدامات بسیار مهم و اساسی در حوزه شفافیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رقم خورده که به نوعی در کشور بی‌سابقه بوده، اظهار داشت: شفافیت یکی از راهکارهای جدی مبارزه با فساد است و مقام عالی وزارت در جلسات قبل از رای اعتمادشان در مجلس وعدههایی پیرامون شفافیت مطرح کردند که یکی پس از دیگری به طور کامل و دقیق عملیاتی شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: شفافیت باعث ایجاد اتاق شیشهای میشود که به واسطه آن، همه نهادهای دولتی و غیردولتی بتوانند امور را رصد و از فساد و ویژهخواری جلوگیری کنند.

وی افزود: در خصوص دو یا چندشغلهها در وزارتخانه یا مجموعههای تابعه، تاکنون ۳۸ نفر استعفا دادهاند و طبق اعلام رسمی روسای صندوقها عملا پرونده دو شغلهها بسته شده است.

قره سید رومیانی توضیح داد: ارائه اطلاعات دقیق و جزئی دریافت کنندگان وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری با کارمزد۶،۴ و ۱۰ درصد به تفکیک استان، سهم هر یک، تعداد اشتغال موردتعهد و دستگاه اجرایی کار بسیار بزرگ و مهمی بود که رقم خورد.

وی اضافه کرد: در حوزه شفافیت گامهای بسیار بلندی دراین وزراتخانه برداشته شده که میتوان گفت نظیر نداشته است.

قره سید رومیانی درباره جوانگرایی و انتصابات وزارتخانه نیز، گفت:مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ریاست جمهور همواره بر استفاده از جوانان تاکید داشتهاند و در این حوزه نیز، وزارت تعاون عملگرایی بسیار خوبی داشته است.

وی افزود: با توجه به مشکلات و سختیهایی که بعضا برای ملت عزیز ایران وجود دارد، همه ما مسئولین باید شبانهروزی فعالیت کنیم و بارها این نکته را در جلسات با مدیران کل استان‌ها نیز مطرح کردهام و تاکید داشتهایم که مدیران در بین مردم باشند و مدیری که مردمی باشد و در بین مردم حضور داشته باشد بیشتر مشکلات و دغدغههای مردم را درک میکند.

 معاون امورمجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان، گفت: حضور در جلسات کمیسیون‌ها و دیدار با نمایندگان نیز به صورت مستمر ادامه دارد. نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ظرفیت‌ها و دغدغههای مردم در سطح کشور و حوزه انتخابیه را به خوبی میدانند و امیدواریم با کمک نمایندگان بتوانیم هرچه سریعتر مسائل و دغدغههای موجود را حل کنیم.

شفافیت محمد شریعتمداری-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی میرهادی قره سید رومیانی-معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت دوشغله‌ها در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر