کد خبر: 763041 A

نامه تشکر شریعتمداری به نمایندگان مجلس؛

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی طی نامه‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش ایلنا، به دنبال تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) طی نامه‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

در متن این نامه آمده است: 

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی 

"خوشبختانه درتاریخ ٢٢/٢/٩٨ لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با رای ١٨٨نفر از نمایندگان، مورد موافقت مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. این لایحه که به همت شما نمایندگان عزیز با اکثریت کمنظیری به تصویب رسید، منطبق با سنت دینی ما و از خواسته‌های به حق زنان ایرانی بوده که ضمن حل معضلات بی‌هویتی این فرزندان، گام مهمی در جهت برخورداری این کودکان از حقوق انسانی، جلوگیری از نسلی شدن فقر در این قشر و رفع تبعیض میان آنان و سایرین است.

ضمن تقدیر از تلاش‌های همکارانم در دولت، فعالان، کنشگران مدنی، سیاسی و رسانه‌ای، اساتید دانشگاه و سازمان‌های مردم نهاد که با انگیزه، دانش و دغدغه‌مندی پیگیر حقوق اجتماعی و مدنی این کودکان بوده‌اند، جا دارد از یکایک شما نمایندگان محترم مجلس که در تصویب این لایحه تلاش کردید، سپاسگزاری کنم.

امیدوارم با همت شما و با اجرای این قانون در سال جاری برای هزاران کودک شناسایی شده شناسنامه صادر و مهر پایانی بر بی‌هویتی این فرزندان زده شود".

مجلس شورای اسلامی محمد شریعتمداری-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی کنشگران مدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر