کد خبر: 762573 A

دویستمین شماره هفته‌نامه آتیه‌نو، به موضوعاتی از قبیل ابلاغ بسته حمایتی سازمان تامین‌اجتماعی از سوی وزیر کار با هدف رونق تولید و قیمت اقلام اساسی و معیشتی مردم و به ویژه کارگران و بازنشستگان در ماه مبارک رمضان، اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا، داستان جلد دویستمین شماره نخستین هفته‌نامه بیمه‌های اجتماعی و تامین اجتماعی در ایران، اختصاص به ابلاغ بسته حمایتی سازمان تامین‌اجتماعی از سوی وزیر کار با هدف رونق تولید دارد.

در بخشی از این گزارش می‌خوانیم:

«در آستانه سومین ماه از سال ۹۸ که رونق تولید نام گرفته، بسته‌های حمایتی وزارتخانه‌های اقتصادی دولت، یکی پس از دیگری از راه می‌رسند. در بخش‌نامه‌ای ۱۷بندی که به پیشنهاد سازمان تامین‌اجتماعی تدوین شده و محمد شریعتمداری، وزیر کار، آن را امضا و برای اجرا ابلاغ کرده است؛ نوعی نقشه راه سازمان تامین‌اجتماعی در ماه‌های پیش‌ رو ترسیم شده است تا با تسهیل مناسبات و ارتقای کیفیت تعامل میان این سازمان و بنگاه‌های بخش خصوصی، گام‌هایی در مسیر مقاوم‌سازی اقتصاد کشور در شرایط پُرفشار تحریمی برداشته شود...»

در گزارشی دیگر، آتیه‌نو نگاهی داشته است به قیمت اقلام اساسی و معیشتی مردم و به ویژه کارگران و بازنشستگان در ماه مبارک رمضان.

در این گزارش با اشاره به اینکه تامین به‌موقع اقلام خوراکی پُرمصرف در ماه رمضان، حذف دلال‌ها و واسطه گری غیرضروری، جلوگیری از رشد قیمت‌ها با نظارت دقیق بر بازار و همچنین ساعت‌های کاری کمتر، از جمله تدابیر معمول برای رفاه اقشار مولد در ایام روزه داری است، بر ضرورت اتخاذ تدابیر جدی برای کنترل بازار اقلام سبد معیشت کارگران با هدف پیشگیری از تنش‌های شدید قیمتی در این بازار تاکید شده است.

برخی دیگر از عناوین مهم  این شماره از آتیه نو عبارتند از:

عیوب انکساری بیمه‌ای (یادداشتی از علی حیدری؛ نایب‌رئیس هیئت‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی)

شفافیت و کیفیت حکمرانی (یادداشتی از احمد میدری؛ معاون رفاه وزیر کار)

انتقاد منصفانه از هزینه‌های نظام سلامت (دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد)

ریشه‌های سرگشتگی در تصمیم‌گیری (یادداشتی از دکتر فرشاد مؤمنی؛ اقتصاددان)

اتلاف منابع ارزی به سود چه کسانی است؟ (یادداشتی از حمیدرضا قاسمی؛ پژوهشگر اقتصاد)

نظام بازنشستگی کشور ناخوش است! (گزارشی از یک همایش کارشناسی با حضور پژوهشگران و کارشناسان نظام‌های بازنشستگی)

تامین‌اجتماعی ابزار انسجام در زمانه رکود (یادداشتی از حسام نیکوپور؛ معاون پژوهشی موسسه عالی پژوهش تامین‌ اجتماعی)

ضرورت سرعت بخشیدن به سهمیه‌بندی کالاهای اساسی (یادداشتی از حمید حاج اسماعیلی؛ کارشناس بازار کار)

طرح تحول نظام سلامت در ایستگاه کنترل هزینه‌ها (کارشناسان از دلایل افزایش هزینه‌های درمان طی پنج سال اخیر که بیمه‌های درمانی را به بحران مالی کشانده، می‌گویند)

مواجهه دو نسل با شفافیت و فساد (یادداشتی از کیومرث اشتریان؛ دبیر کمیسیون اجتماعی دولت)

آتیهنو نشریهای هفتگی است که یکشنبههای هر هفته از سوی موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر میشود. هر چند به علت دشواریهای تامین کاغذ مطبوعات، نسخه چاپی دویستمین شماره این هفته نامه با تاخیر منتشر خواهد شد، اما متن کامل همه گزارشها، یادداشتها و مطالب این شماره و شمارههای پیشین نشریه در نشانی زیر قابل دسترسی است: atiyehnoweekly.ir

سازمان تامین اجتماعی بسته حمایتی رونق تولید قیمت اقلام اساسی هفته‌نامه آتیه‌نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر