کد خبر: 761178 A

شماری از پرستاران شرکتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نمایندگی از پرستاران شرکتی بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه صبح امروز (۱۹ اردیبهشت) در ساختمان اداری دانشگاه تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از پرستاران شرکتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در ساختمان اداری علوم پزشکی مشهد واقع در شهرک دانش و سلامت خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.

این پرستاران که تعداد آن‌ها به حدود ۲۰ نفر می‌رسید، نسبت به عدم پرداخت حقوق فروردین ماه اعتراض داشتند.

آنها می‌گویند: ما حدود ۴۵۰ پرستار شرکتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستیم که کارانه دی ماه ۹۶ را طی سه ماه گذشته دریافت کرده‌ایم و کارانه معوقه داریم.

طبق اظهارات این پرستاران شرکتی؛ این ۲۰ نفر به نمایندگی از دیگر پرستاران شرکتی آمده بودند و لیستی از مطالبات پرستاران شرکتی سطح شهر را به دانشگاه اعلام کردند. این درحالی است که همه ساله برگزاری مناقصه در فرورودین ماه سبب می‌شود تا حقوق فروردین پرستاران شرکتی به تعویق بیفتد و مسئولان دانشگاه با اینکه امسال تعهد کرده بودند، مناقصه را پیش از عید برگزار کنند، مجدداً مناقصه در ماه فروردین برگزار شد.

پرستاران می‌گویند: برنده مناقصه امسال شرکت «پیشگامان سلامت» است. عدم نظرسنجی از پرستاران در خصوص شرکت‌های طرف قرارداد و کسب رضایت پرسنل از مسائلی است که دانشگاه علوم پزشکی به آن توجه نمی‌کند.

به گفته این پرستاران شرکتی؛ این شرکت در سال گذشته نیز طرف قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی بوده و پرستاران رضایت چندانی از عملکرد آن نداشتند.

طبق اظهارات آنها؛ پرستاران شرکتی در استخدام‌های دانشگاه علوم پزشکی در اولویت قرار نمی‌گیرند و هر ساله دانشگاه نیروهای جدیدی استخدام می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرستاران شرکتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر