کد خبر: 759804 A

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

علی سرزعیم گفت: اتکا به توان نخبگان و استفاده بهینه از ظرفیت‌های داخلی راهگشای مشکلات اقتصادی کشور است.

به گزارش ایلنا، علی سرزعیم (معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در همایش بزرگ تجلیل از کارگران و نخبگان جامعه کار و تلاش و تولید استان قم، اظهار کرد: در شرایط فعلی که تحریم‌های ظالمانه مشکلات اقتصادی را افزون کرده، با یک برنامه‌ریزی درست و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بومی می‌توان بر مشکلات اقتصادی غلبه کرد.

وی معتقد است: گاهی در جامعه، واژه رفاه را به خوبی معنا نکرده‌ایم و تصور جامعه از این واژه، کمترین میزان کار و تلاش و بالاترین درآمد و بهره‌وری است؛ در حالی که وضعیت کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد که توسعه و پیشرفت خود را مدیون فرهنگ کار و تلاش شبانه‌روزی هستند.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هر قدر جامعه با فرهنگ کار و تلاش عجین شود، رفاه بیشتری ظاهر می‌شود. در کشورهای توسعه‌یافته، نیروی کار به بهترین شکل از فرصت‌ها به بهره‌وری دست پیدا می‌کنند. حتی در این کشورها، تلاش دانشجویان و اساتید بیش از تلاش این قشر در دیگر کشورهاست و در برخی مواقع، نیروی کار در کشورهای در حال توسعه نیز نمی‌تواند فشار کار در کشورهای توسعه‌یافته را تحمل کند.

سرزعیم تاکید کرد: ما باید براساس تجربیات کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه در تعریف کار و رفاه عمل کنیم. باید بپذیریم که هرچه کشورها توسعه‌یافته‌تر شدند، شدت و فشار کار نیز افزایش پیدا کرده و نتیجه کار بیشتر، رقابت بیشتر است که البته به شکل رفاه در بخش‌های دیگری از زندگی ظاهر می‌شود.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران علی سرزعیم-معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت کار نیروی کار در کشورهای در حال توسعه کشورهای توسعه‌یافته واژه رفاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر