کد خبر: 759684 A

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی از تامین مواد اولیه به عنوان جدی‌ترین هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ خبر داد و گفت: رفع موانع موجود در تامین مواد اولیه با جدیت پیگیری و اقدامات لازم انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا، «افسانه محرابی» در خصوص برگزاری دومین کارگروهِ ملی کفش در استان آذربایجان شرقی، گفت: در این جلسه مسائلی از قبیل کمبود مواد اولیه داخلی، تخصیص ارز جهت مواد اولیه وارداتی، مسائل و مشکلات واحدهای صنفی و صنعتی و برنامه‌ریزی جهت ایجاد شهرک تخصصی کفش و ساماندهی واحدهای تولیدی ذکر شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: رونق تولید در صنایع نساجی، پوشاک و کفش از برنامه‌های اولویت دار وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جدید است. همچنین ارتقای کیفی و کمی رقابت‌پذیر بودن و صادرات محور کردن این صنایع از دیگر برنامه‌های مهم امسال است.

رییس کارگروه ملی کفش تامین مواد اولیه داخلی و وارداتی را از جدی ترین اهداف معاونت امور صنایع دانست و افزود: رفع موانع موجود در تامین مواد اولیه از جمله تخصیص ارز، مواد اولیه پتروشیمی، مشکلات سازمان دامپزشکی در واردات پوست با جدیت پیگیری و اقدامات لازم انجام می‌شود.

محرابی عنوان کرد: به منظور دستیابی به اهداف کارگروه، جلسات به صورت دو ماهه و هر جلسه در یکی از استان‌های قطب تولیدکننده کفش تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: این امر از یک سو زمینه گردهمایی مسئولان، روسای اتحادیه‌ها و تشکل‌های تخصصی کفش در استان‌های مختلف را فراهم می‌کند و از سوی دیگر مشکلات و پتانسیل‌های واحدهای تولیدی آن استان از نزدیک بررسی می‌شود. همچنین در حاشیه جلسات کارگروه از واحدهای صنعتی و صنفی کفش آن استان بازدید می‌شود.

تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی کارگروه ملی کفش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر