کد خبر: 759404 A

یک نماینده مجلس:

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مابه‌التفاوت نرخ ارز باید در شرایط کنونی مستقیم به مصرف‌کننده و واحدهای تولیدی پرداخت شود.

به گزارش ایلنا، معصومه آقاپور علیشاهی با بیان اینکه برای موفقیت در اجرای یکسان‌سازی نرخ ارز باید به نحوی شرایطی فراهم شود که نقدینگی‌ها به سمت تولید سوق داده شود، تاکید کرد: مابه التفاوت نرخ ارز باید در شرایط کنونی مستقیم به مصرف‌کننده و واحدهای تولیدی پرداخت شود و ۵۰ درصد این مابه‌التفاوت باید به خانوارها و ۵۰ درصد باید به تولیدکننده‌ها تعلق گیرد.

وی در صحبت‌های خود با خانه ملت با بیان اینکه برای جلوگیری از رونق بازار دلالی کاذب، باید بخش تولید و بازار سرمایه تقویت شود، افزود: یکسان‌سازی نرخ ارز در گرو توجه به زیرساخت‌های مورد نیاز برای جذب نقدینگی‌ها سرگردان است، بنابراین تک نرخی شدن ارز مشروط به رعایت تمامی جوانب است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها به راحتی امکان‌پذیر است، تصریح کرد: تمامی اطلاعات خانوارها هم اکنون در سامانه‌های دولت موجود است و دیگر ۴ سال پیش نیست که بانک اطلاعاتی دولت درباره خانواده‌ها کامل نباشد.

پرداخت مستقیم ما به التفاوت نرخ ارز به مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر