کد خبر: 758810 A

واعظ‌مهدوی:

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر در همایش کارگزاران سیستان و بلوچستان اعلام کرد: ۱۸۰ میلیارد تومان عدم‌النفع جذب بیمه‌شدگان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش ایلنا، همایش اردیبهشت ماه کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان با موضوع «بررسی نقش اطلاع‌رسانی و تبلیغات در توسعه بیمه اجتماعی» با حضور محمدرضا واعظ‌مهدوی (مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر)، علی نیلی احمدآبادی (سرپرست اداره کل امور فرهنگی، روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق)، ابوالفضل فرج‌زاده (مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خراسان جنوبی)، امان‌الله شاقوزایی (مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان) و کارگزاران بیمه اجتماعی در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان زاهدان برگزار شد.

در ابتدای این نشست امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی سیستان و بلوچستان ضمن خیر مقدم به مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی و هیات همراه به ارائه گزارشی از عملکرد استان پرداخت و با توجه به وسعت و پراکندگی جمعیتی، خشکسالی، سیل و محرومیت، خواستار توجه ویژه به سیستان و بلوچستان شد.

در ادامه، واعظ‌مهدوی ضمن تبریک روز کار و کارگر، اظهار داشت: کار کردن یک افتخار، مزیت و علامت پیشرفت کشور است و با ایجاد ارزش افزوده به رشد و توسعه اقتصادی کمک می‌کند و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی، افزود: امام خمینی (ره) در اوایل پیروزی انقلاب درباره ارزش کار و کارگر بیان داشتند؛ حق تعالی هم یک کارگر است و خلقت جهان بزرگترین مصداق کار الهی است.

وی با تاکید بر برگزاری منظم نشست‌های ماهیانه کارگزاران، گفت: کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی تلاش کنند با معرفی شایسته شرایط و مزایای عضویت صندوق بیمه اجتماعی برای جامعه هدف، امکان برخورداری از خدمات ارزنده دولت در خصوص رفاه اجتماعی را برای روستاییان، کشاورزان، عشایر و تولیدکنندگان صنایع دستی فراهم کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان با اشاره به خانوارهای کشاورز، روستایی و عشایری فاقد پوشش بیمه‌ای گفت: سالانه ۱۸۰ میلیارد تومان سهم دولت از بابت بیمه اجتماعی این خانوارها جذب نمی‌شود و معنای این حرف این است که استان شما سالانه حداقل ۱۸۰ میلیارد تومان زیان می‌بیند.

واعظ‌مهدوی با اشاره به اعطای لقب «شهروند افتخاری سیستان و بلوچستان» به خود، گفت: بنده نیز مانند شما به سیستان و بلوچستان تعصب دارم و بابت این عدم‌النفع ۱۸۰ میلیارد تومانی، ناراحت و نگران هستم.

وی لزوم استفاده از شیوه‌های نوین تبلیغات را یادآور شد و افزود: کارگزارهای صندوق باید با هوشیاری و دقت بالا، مسائل مردم را رصد کنند و به ما بگویند چه مسائلی مورد توجه مردم است و از چه راه‌هایی می‌توان بیمه اجتماعی را ترویج و مردم را به آن ترغیب کرد.

استان سیستان و بلوچستان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر محمدرضا واعظ‌مهدوی-مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان علی نیلی احمدآبادی-سرپرست روابط عمومی صندوق روستاییان عدم‌النفع بیمه‌شدگان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر