کد خبر: 758680 A

حمیدرضا طیبی:

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: شکل مطلوب آموزش در کشور رشد و ایجاد فضای باز برای عالمانی است که هم در کشور تولید علم کنند‌ و هم برای پیاده‌سازی آن به شکل نرم و سخت برنامه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا طیبی (رئیس جهاد دانشگاهی) در جلسه اجرای طرح اشتغال مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اظهار داشت: شکل مطلوب آموزش در کشور رشد و ایجاد فضای باز برای عالمانی است که هم در کشور تولید علم کنند‌ و هم برای پیاده‌سازی آن به شکل نرم و سخت برنامه داشته باشند.

وی افزود: در جهاد دانشگاهی از ابتدای تأسیس تلاش کردیم تا خودباوری را در مردم و نسل جوان به وجود آوریم.

طیبی با اشاره به اینکه سال 77 ستاد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را تاسیس کردیم، گفت: دو سال بعد یعنی در سال 79 آن را به سازمان اشتغال فارغ‌التحصیلان تبدیل کردیم.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: ما وظیفه اجتماعی خود می‌دانیم تا نظارت کنیم که الگوی توسعه نوین مشاغل خانگی به درستی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه علاوه بر کارهای ارزنده باید صنایع بزرگ را در کشور شکل دهیم، گفت: ما واقعا مشکلی در تولید فناوری نداریم. باید زنجیره تامین صنایع بزرگ را در قالب شرکت‌های دانش بنیان کوچک قرار بدهیم. این مساله باید هدف دولت محترم باشد.

طیبی در پایان گفت: دعوای سیاسی بیهوده وقت مردم را می‌گیرد و اعصاب و روان مردم را اذیت می‌کند. کشور ما زیرساخت‌های خوبی برای حرکت به سمت توسعه وجود دارد.

حمیدرضا طیبی طرح اشتغال مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر