کد خبر: 758636 A

در پی ادامه بحران مالی در کارخانه لوله‌سازی سدید ماهشهر، کارفرما اسامی حدودا ۸۷ کارگر قرارداد باسابقه را در لیست تعدیلی‌ها قرار داده است. این ۸۷ کارگر پایان اردیبهشت ماه جاری پس از خاتمه قرارداد کارشان بیکار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران کارخانه «لوله‌سازی سدید» واقع در سایت یک منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر گزارش دادند؛ در این واحد تولیدی دست کم ۱۵۰ کارگر مشغول به کار هستند اما طی یک سال گذشته به دلیل آنچه از سوی کارفرما «کمبود منابع مالی» عنوان می‌شود، اسامی ۸۷ کارگر این واحد تولیدی تا پایان ماه جاری و با اتمام قرارداد در لیست تعدیل قرار گرفته است.

بنا بر ادعای کارگران لوله‌سازی سدید ماهشهر، تعدیل ۸۷ نفر از کارگران در‌حالی صورت می‌گیرد که این شرکت زمستان سال گذشته، ۱۰۸ نفر از کارگران را تعدیل کرده بود که با پادرمیانی فرماندار ماهشهر کارگران مجددا مشغول بکار شدند.

طبق اظهارات آنان، علاوه بر آن تاخیر‌هایی که در پرداخت مطالبات مزدی آنها ایجاد شده است، طی ماه‌های گذشته چندین بار کارگران دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

کارگران درباره مشکلات مالی لوله‌سازی سدید گفتند: این شرکت، ضمانت‌نامه‌ای نزد بانک تجارت دارد که در صورت تامین اعتبار از سوی این بانک تا حدودی می‌توان مشکل مالی شرکت لوله‌سازی ماهشهر را حل کرد.

کارگران لوله‌سازی اظهار داشتند: امیدواریم با تامین اعتبار لازم، مشکلات این شرکت حل شود و کارگران تعدیل شده به سر کار بازگردند.

 به گفته کارگران این کارخانه، تمامی کارگران لوله‌سازی ماهشهر هرچند ماه یکبار پس از خاتمه قرارداد کارشان نگران بیکاری هستند.

 واحد کار و خدمات اشتغال بند امام خمینی نیز در گفتگو با ایلنا، خبر تعدیل کارگران شرکت لوله‌سازی سدید ماهشهر را به دلیل مشکلات مالی تایید کرد.

کارگران خوزستان اخراج کارگران بندرماهشهر کارگران لوله سازی سدید ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر