کد خبر: 758060 A

به مناسبت دوازدهم اردیبهشت؛

در روز معلم، معلمان شاغل و بازنشسته مقابل ادارات آموزش و پرورش دست به تجمع زدند. آنها خواسته‌های خود را در دو محور اصلیِ بهبود معیشت و ارتقای سطح کیفی آموزش مطرح می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز دوازدهم اردیبهشت روز معلم است؛ روزی که یادآور معلمان بزرگ این سرزمین است از شهید  مرتضی مطهری گرفته تا خانعلی که دوازدهم اردیبهشت سال 1340 به ضرب گلوله‌های رژیم پهلوی از پای درامد.

معلمان شاغل و بازنشسته در این روز، در استان‌های مختلف دست به تجمع زدند. در این تجمع که از ساعت ده صبح مقابل ادارات آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف آغاز شد، معلمان با در دست داشتن پلاکاردهایی، تلاش دارند خواسته‌ها و مطالبات خود را به گوش فرادستان برسانند.

مهم‌ترین این خواسته‌ها، بهبود سطح معیشت معلمان شاغل و بازنشسته، لغو خصوصی‌سازی و ارائه آموزش رایگان کیفی به همه دانش‌آموزان، اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، پرداخت مطالبات آموزش و پرورش توسط دولت و آزادی تشکل‌یابی است.

تشکل‌های صنفی معلمان ازجمله کانون‌های صنفی و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان از چند روز قبل برای این تجمع فراخوان داده بودند؛ این تجمع در شهرهای مختلف ازجمله یزد، قزوین، ارومیه، همدان، کرج و سنندج برگزار شده است.

11

12

10

خانعلی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان کشور کانون‌های صنفی معلمان روز معلم 98 تجمع معلمان در روز معلم 98 تجمع معلمان شاغل و بازنشسته تجمع معلمان مقابل ادارات آموزش و پرورش لغو خصوصی سازی آموزش خواسته‌های معلمان در روز معلم 98 دوازدهم اردیبهشت- روز معلم تجمع معلمان سراسر کشور دوازدهم اردیبهشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر