کد خبر: 757083 A

مراسم گرامیداشت مقام کارگر و تجلیل از تلاشگران عرصه تولید در گروه صنعتی و پژوهشی زر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم گرامیداشت مقام کارگر و تجلیل از تلاشگران عرصه تولید در گروه صنعتی و پژوهشی زر برگزار شد. در این مراسم که مطابق سالهای گذشته، کارگران نمونه و شاخص گروه صنعتی زر مورد  تقدیر قرار گرفتند، رییس اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرماندار ساوجبلاغ، فرمانده سپاه استان البرز و بسیاری از شخصیتهای استان البرز نیز حضور داشتند.

پیش از شروع مراسم، بازدید از خط تولید، توانمندی‌های گروه زر و طرح‌های توسعه‌ای صورت گرفت و در ادامه مراسم تقدیر آغاز شد.

در ابتدای این مراسم دکتر «محسن امینی»، مدیرعامل گروه صنعتی زر به تشریح اهمیت تولید پرداخت و گفت: چندین سال است که مقام معظم رهبری سالها را با عناوین اقتصادی نامگذاری می‌کنند و امسال را نیز با عنوان رونق تولید نامگذاری کردند.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری با نامگذاری رونق تولید، حجت را برتمامی فعالان و تلاشگران عرصه تولید تمام کردند گفت: بی شک تولید راهبرد توسعه کشور است و هرچقدر نگاه به تولید جدی‌تر باشد، بهتر می‌توانیم با مشکلات مبارزه کنیم.

مدیرعامل گروه زر با اعلام اینکه درحال حاضر ده هزار و ۳۳۰ نفر در گروه زر مشغول بکار هستند گفت: نه تنها در تمامی سالهای گذشته بحث تعدیل نیرو را نداشته‌ایم بلکه با طرح‌های توسعه‌ای و افزایش اشتغال سعی کرده ایم در راستای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گام برداریم.

وی امنیت را مهمترین اصل برای سرمایه گذار توصیف کرد و خطاب به تمامی دست اندرکاران گفت: از شما تشکر می کنیم که امنیت را برای کشور ایجاد کردید تا سرمایه گذار با خیال راحت و آسوده و بدون نگرانی از تهدیدهای دشمنان بتواند به کار و تولید بپردازد.

امینی از طرح های توسعه‌ای گروه زر که در سال جاری به بهره برداری می‌رسد، خبر داد و گفت: قول می‌دهیم پروژه‌های در دست اقدام گروه صنعتی زر را با وجود همه فشارهای بیرونی ادامه دهیم و به بهره برداری برسانیم.

وی کارگران را چرخ‌های توسعه کشورتوصیف کرد و گفت: امیدوارم سال آینده نیز در هفته کارگر بتوانیم مراسم تقدیری با شکوه‌تر از این برای قدردانی از تلاش‌های کارگران داشته باشیم و به قولی که امروز برای رونق تولید و توسعه به کارگران میدهم، عمل کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی زر خطاب به جمعی از دانش آموزان که برای بازدید از مجموعه در همایش حضور داشتند گفت: دانش آموزان امروز آینده سازان کشور و به عبارت بهتر سرمایه های بی همتایی هستند و امیدوارم که بتوانیم از سرمایه های انسانی که هیچ جایگزینی ندارد، به نحو احسن استفاده کنیم.

زر موجب مباهات است

در ادامه این مراسم سرتیپ پاسدار مولایی فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به آنچه در جریان بازدید از مجموعه زر مشاهده کرده بود، گفت: آنچه در گروه زر اتفاق می‌افتد موجب مباهات است، زیرا فعل خواستن در گروه صنعتی زر اتفاق می‌افتد.

وی انجام یک کار صنعتی مثبت و تاثیر گذار را نیازمند سرمایه، تکنولوژی، نیروی انسانی کارآمد، به کارگیری درست منابع و... اعلام کرد و گفت: خوشبختانه گروه صنعتی زر همه امکانات را کنار هم دارد و به درستی همه را در کنار هم قرار داده تا شاهد این باشیم که کار بزرگ و اشتغالزایی فراوانی صورت گرفته است.

فرمانده سپاه استان البرز با تاکید بر اینکه همه امکانات را در کشور داریم، گفت: اگر کسی در این کشور سیاسی کاری نکند و به دنبال کار صنعتی و اشتغالزایی باشد، می‌تواند گروه صنعتی زر را الگوی خود قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه گروه صنعتی زر مصداق تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: کشور ما بدون ذخایر، منابع و سرمایه نیست، اما برخی افراد ناکارآمد بدون داشتن تعهد کارها را خراب می‌کنند و مانع رشد و توسعه کشور می‌شوند.

مولایی با تاکید بر اینکه گروه صنعتی زر به صورت فرایندی عمل می‌کند، گفت: آنچه در بازدید امروزه شاهد بودیم، یک کار هماهنگ از مزرعه تا تولید محصول نهایی است که بیانگر مدیریت فرایندی است.

وی با تاکید بر اینکه گروه صنعتی زر به درستی در مسیر بهره وری گام برداشته است گفت: نتیجه این حرکت درست، ارزش افزوده‌ای است که شاهد هستیم.

فرمانده سپاه استان البرز با تقدیر از تلاشهای کارگران گروه صنعتی زر، گفت: بی شک کارگران نقش بزرگی در رشد و توسعه گروه صنعتی زر داشته‌اند و تقدیر از آنان کار خوبی است تا بتوان انگیزه نیروی کار را بالا برد.

مولایی در ادامه بخشی از نقشه دشمنان برای ضربه زدن به کشورمان را تشریح کرد.

حرکت چرخ تولید به دست کارگران

در ادامه این مراسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ با تاکید بر اینکه گروه صنعتی زر مانند نگین درخشانی می‌درخشد، گفت: چرخ تولید را کارگران می‌چرخانند و تلاش‌های کارگران در کنار مدیریت خوب باعث شده تا گروه صنعتی زر در بهترین شرایط باشد.

وی با اعلام اینکه گروه صنعتی زر علاوه بر تامین بخشی از نیازهای کشور، اشتغالزایی بالایی نیز ایجاد کرده است گفت: خوشبختانه تعامل خوبی بین مدیران گروه صنعتی زر با مسوولان وجود دارد و رویکرد مسوولان نیز این است که با توجه به بیانات رهبر انقلاب، توجه ویژه ای به تولید صورت گیرد.

فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به اینکه استان البرز در سال ۹۷ رتبه اول حمایت از تولید را داشته است به ارایه آمارهای پرداخت تسهیلات پرداخت و گفت: در سال گذشته ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی استان البرز تسهیلات تولید پرداخت شده که ۱۰۷۲ میلیارد تومان آن در ساوجبلاغ بوده است.

وی سهم اشتغال روستایی استان البرز را ۱۵۷ میلیارد تومان اعلام کرد وگفت: از این رقم ۶۲ میلیارد تومان جذب ساوجبلاغ شده است.

پالیزگیر بزرگترین مشکل تسهیلات اشتغال‌زایی را انحراف از مسیر دانست و گفت: خوشبختانه انحراف تسهیلات واگذار شده به  استان البرز کمتر از ۵ درصد بوده که همین امر موجب شده تا استان البرز رتبه اول را به دست بیاورد.

در پایان این مراسم جمعی از کارگران زن و مردم گروه صنعتی زر مورد تقدیر قرار گرفتند که با اهدای لوح تقدیر و هدایا از آنان تقدیر شد که ماهرخ گلاب، مهسا شهبازی، مهدیه روزبهانی، سیدمهرداد صیادتی، علی حیدر سلطانی، تقی ابراهیمی، عادل فتاحی، افشین فرجی، حسن میرزایی و بهزاد ابراهیم خانی ۱۰ کارگر نمونه گروه صنعتی زر بودند. جدیت در کار، وقت شناسی، تلاش در حوزه کاری، خلاقیت در کار و هماهنگی با گروه از جمله دلایلی بود که ۱۰ کارگر معرفی شده را از بین ده هزار و ۳۳۰ کارگر دیگر برجسته کرده بود.

4

5

6

 

رونق تولید گروه صنعتی زر تقدیر از کارگران نمونه گروه زر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر