کد خبر: 756949 A

رییس موسسه کار و تامین اجتماعی خبر داد:

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر همایش ملی آینده کار گفت: این همایش در یکصدمین سال تاسیس سازمان بین المللی کار و با حضور مقامات دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دولت روز پنجشنبه، 12 اردیبهشت در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا سپهری (رییس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر همایش ملی آینده کار) در خصوص ضرورت برگزاری همایش اظهار داشت: بازارهای کار کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته دستخوش تحولات بزرگی در سالهای اخیر و نیز دهه‌های آینده هستند؛ جهانی شدن، تغییرات جمعیت‌شناختی، تحولات حوزه فناوری و هوش مصنوعی و تغییرات آب و هوایی مهمترین عوامل تغییر و تحولات می‌باشند.

سپهری افزود: تحولات یاد شده فرصت‌ها و نیز چالش‌هایی با خود به همراه دارند که آینده کار را شکل خواهند داد و مواجهه خردمندانه با چالش‌ها و استفاده هوشمندانه از فرصتها نیازمند خرد جمعی در سطوح ملی و بین‌المللی است. به همین منظور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و موسسه کار و تأمین اجتماعی همزمان با یکصدمین سال تأمین سازمان بین المللی کار و در جهت تحقق ابتکار سده آن سازمان تحت عنوان "ابتکار آینده کار" همایش ملی"آینده کار" را با مشارکت شرکای اجتماعی، جامعه علمی و دانشگاهی روز پنجشنبه مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در محل مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار می‌نماید.

دبیر همایش ملی آینده کار گفت: در این همایش، محورهایی مثل جهانی شدن و آینده کار، تغییرات جمعیتی و آینده کار، تغییرات آب و هوایی و آینده کار و تحولات تکنولوژیکی و آینده کار به بحث و بررسی در کمیسیون‌های تخصصی همایش ملی آینده کار  متشکل از دولت و شرکای اجتماعی( کارگر و کارفرما) گذاشته خواهند شد.

 وی افزود: در این همایش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خانم آندرس از سازمان بین‌المللی کار، شاکرمی معاون روابط کار، عطاردیان نماینده کارفرمایی، اولیا بیگی نماینده کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر عباسی و دکتر جوانمردی اساتید دانشگاه سخنرانی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: برگزاری دو پنل تخصصی سده و آینده کار نیز از دیگر برنامه های این همایش خواهد بود.

موسسه کار و تامین اجتماعی همایش ملی آینده کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر