کد خبر: 755299 A

شریعتمداری در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان:

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: واحدهای تولیدی که در سیل سال جاری خسارت دیده‌اند با اولویت وام جدید اشتغال دریافت می‌کنند و برای بازپرداخت این وام یک سال امهال قائل می‌شویم.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) عصر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان بندهای ۱۵ گانه مصوبات ماه گذشته این ستاد را مرور و کلیات پیشنهادات اصلاحی اشتغال روستایی و فراگیر را تشریح کرد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه واحدهای تولیدی خسارت دیده از سیل، با اولویت وام جدید اشتغال با یک سال امهال در بازپرداخت دریافت می‌کنند، گفت: در شرایط فعلی تحریم، برای صیانت از اشتغال موجود باید سیاستهایی اعمال شود که واحدهای تولیدی بتوانند هم از سرمایه در گردش افزون و کافی‌تر و هم از سرمایه‌های لازم برای طرح‌های توسعه‌ای خود بهره‌مند شوند، بنابراین چنانچه استفاده از تسهیلات و سرمایه‌های در گردش و استفاده از تسهیلات برای فعالیتهای توسعهای است میتوان در دفتر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درمرکز با همکاری شورای پول و اعتبار برنامه ویژه صیانت از اشتغال موجود را با کمک سیستم بانکی واحدهای تولیدی موجود معین و این گونه درخواستها را در  استانها دنبال کرد. 

‎وی تاکید کرد: اگر تغییراتی در رئوس برنامههای اولویتدار طرحها و پروژههای اقتصاد مقاومتی از سوی مقامات محلی پیشنهاد میشود باید به آنها توجه شود و در نخستین جلسهای که ما در تهران خواهیم داشت، از مقامات مسئول دراین حوزه دعوت میکنیم  که اگر در حوزه اقتصاد مقاومتی نکته و یا تغییراتی دارند مطرح کنند تا مورد توجه جدی قرار گیرد. 

شریعتمداری اظهار داشت: باید در زمینه مباحث عمومی و سیاستگذاری اقتصادی اشتغال و در شرایط خاص تحریم باید واحدهای تولیدی تسهیلاتی در حوزه مالیات داشته باشند و ستاد حمایتی فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز جهت گیریهای جدید مالیاتی را برای صیانت از اشتغال اتخاذ کنند تا در سراسر کشور ابلاغ و اجرا شود.

‎وی به راهکارهای تخصصی در سالی که قرار است رونق تولید باشد اشاره کرد و گفت: با در پیش گرفتن راهکارهای اصولی میتوان سال خوبی را پشت سر گذاشت.

استان گلستان شورای پول و اعتبار سیل گلستان ستاد اقتصاد مقاومتی محمد شریعتمداری-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سال رونق تولید سیل 98 تسهیلات برای واحدهای خسارت‌دیده از سیل صیانت از اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر