کد خبر: 752227 A

دومین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کارگر سال ۹۸ استان همدان امروز (۲۸ فروردین) با حضور اعضای ستاد در محل خانه کارگر همدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چنگیز اصلانی (دبیر خانه کارگر استان همدان) ضمن تقدیر از همکاری اعضای ستاد در برگزاری هفته کارگر گفت: نامگذاری سال جاری به نام رونق تولید در شرایط حساس کنونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید با تلاش مضاعف برای عملی شدن این شعار تلاش کنیم.

او افزود: خواهش ما از دولتمردان و مسولان این است که یک نگاه حمایتی به جامعه کارگری و بازنشستگی داشته باشند و برای حمایت از این قشر لازم است که همه ما که به نوعی با این  جامعه بزرگ سر و کار داریم زبان گویا و گوش شنوای آنان باشیم تا بتوانیم با کمک هم و در کنار یکدیگر برای برون‌رفت از مشکلات این عزیزان اقدام‌های موثری را انجام دهیم.

اصلانی در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع کارگر در دین اسلام خواستار برگزاری هرچه باشکوه‌تر ایام هفته کارگر و معرفی جایگاه رفیع و ارزشمند کارگران و خانواده آنان در جامعه شد.

وی با ارائه گزارشی از برنامه های ستاد هفته کارگر سال ۹۸ افزود: فضاسازی  و نصب بنر و پلاکارد، عیادت  جمعی از مسئولین از کارگران بیمار در بیمارستان آتیه، حضور یکپارچه کارگران با  لباس متحدالشکل در نماز جمعه، برگزاری مراسم غبارروبی مزار شهدا با حضور جمعی از کارگران و کارفرمایان و مسئولین دستگاههای اجرایی ، تجلیل از کارگران نمونه استان و برگزاری پیاده‌روی خانوادگی کارگران از برنامه‌های این هفته در همدان است.

وی در ادامه از صداوسیمای استان همدان درخواست کرد تا برگزاری مراسم هفته کارگر را به صورت ویژه پوشش خبری دهد.

اصلانی گفت: جامعه کارگری از صداوسیما انتظار دارد جدا ازموضوع پوشش خبری هفته کارگر در طول سال نیز ساعاتی را به انعکاس مطالبات جامعه کارگری از زبان فعالان کارگری  اختصاص دهد.

دبیر اجرایی خانه کارگر همچنین تاکید کرد: در مراسم هفته پیش رو نیز برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده که انتظار داریم اکثر کارگران در آن شرکت کنند.

در ادامه نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هم دیدگاه‌های خود را برای برگزاری بهتر مراسم روز کارگر بیان کردند.

هفته کارگر 98 جلسه ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر