کد خبر: 752095 A

رئیس سازمان فنی و حرف‌ای کشور مطرح کرد؛

مذاکره سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و انجمن کارفرمایی کرواسی در تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سلیمان پاک سرشت (رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور) در نشست با انجمن کارفرمایی کرواسی که ۲۷ فروردین ماه در محل این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اولویت موضوع اشتغال در ایران، تعامل با کشور کرواسی در زمینه اعزام نیروی کار ماهر فرصت ارزشمندی است که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تمام ظرفیت خود پیگیری می‌کند.

معاون وزیر تعاون گفت: شکل‌گیری ارتباطات بین دو کشور ایران و کرواسی باعث خرسندی است و این امکان فراهم است که ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان توانمندمان، نیروی کار مورد نیاز کرواسی و دیگر کشورهای اروپایی را مطابق با نیازها و شرایط مطلوب آموزش دهیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به چابک بودن سازمان در ارائه آموزش‌های کوتاه مدت مهارتی مطابق با نیاز و استانداردها و شرایط کشورهای اروپایی، زمینه برای اقدام موثر کاملا فراهم است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: به چند شکل می‌توانیم به آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان حامی این پروژه نگاه کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور دارای بانک اطلاعاتی از افرادی است که در رشته‌ها و مشاغل مختلف آموزش دیده‌اند، در انتخاب افراد مورد  نیاز که دارای صلاحیت حرفه‌ای باشند، می‌توانیم از این بانک اطلاعاتی استفاده کنیم.

وی افزود: چنانچه شایستگی‌ها و توانمندی‌های مهارت آموختگان به شکلی نباشد که نیاز کارفرمایان را تأمین کند، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند آموزش‌های تکمیلی را برای افراد انتخاب شده، برنامه‌ریزی کند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورتی که برای رشته یا مشاغلی که  مورد نیاز کارفرمایان کشور کرواسی است، هیچ گونه آموزشی در سازمان وجود نداشته باشد، آمادگی داریم با همکاری دستگاه متولی آموزش فنی و حرفه ای این کشور،  استانداردهای آموزشی مورد نیاز کارفرمایان را طراحی و بر اساس این آنها،  نیروی کار را آموزش دهد.

در بخش دیگری از این نشست رئیس هیات اعزامی کرواسی نیروی کار در ایران را دارای  توانمندی و کیفیت بالایی دانسته و پروژه تامین نیروی کار کرواسی توسط ایران را فرصت خوبی برشمرد.

هیئت کروات بعد از جلسه به منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و سطح تکنولوژی آموزش های مهارتی این سازمان، برای بازدید از  مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای عازم کرج  شد.

 

کرواسی سازمان فنی و حرفه ای اعزام نیروی کار به کرواسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر