کد خبر: 751348 A

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت:

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت گفت: سال گذشته غریب به 700 هزار وام قرض‌الحسنه که بالغ بر 7 هزار و 700 میلیارد تومان است، پرداخت کردیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین حسین‌زاده در نشست افتتاح طرح‌های اشتغال جوانان توسط بانک قرض‌الحسنه رسالت و صندوق کارآفرینی امید که در محل وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده بود، گفت: الزاماً قرار نیست که با تزریق پول، مسئله اشتغال کشور حل شود بلکه ما نیاز به ساختار داریم. از این رو ما شبکه توسعه اجتماعی رسالت را ایجاد کردیم و حول آن کانون‌های اجتماعی به نام کانون‌های همیاری اجتماعی تشکیل دادیم.

وی افزود: انجمن حامیان بر این کانون‌ها نظارت کرده و زمینه رشد آنها را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه کارآفرینی باید با زنجیره ارزش مدیریت شود، گفت: زنجیره ارزش شامل تامین مواد اولیه، فروش، خدمات و... می‌شود.

وی با بیان اینکه باید مدیریت دانش در حوزه کارآفرینی حاکم باشد، گفت: ما دانشگاه رسالت را ایجاد کردیم و با رویکرد علمی به مسائل کارآفرینی در زمینه‌هایی که اشاره کردم، پردازند. یکی از حامیان ما که ستاد مرکزی تنظیم امور جوانان است، وزارت ورزش می‌باشد.

وی با اشاره به تشکیل هفته‌های کار و زندگی گفت: هدف ما این بود که تولید در شهرهای کوچک و مصرف در شهرهای بزرگ متمرکز شود. از این رو 3 هزار هسته کار و زندگی در شهرهای کوچک شکل گرفت که 550 عدد از آنها با همکاری وزارت ورزش ایجاد شدند. هم‌اکنون 800 نفر عضو این هسته‌ها هستند.

صندوق کارآفرینی امید بانک قرض‌الحسنه رسالت طرح‌های اشتغال جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر