کد خبر: 748881 A

سیل اخیر در مازندران به میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد کرده است.

به گزارش ایلنا، «محمد محمدپور عمران» رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران، گفت: سیل اخیر در مازندران به میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد کرده است.

وی افزود : ۳۰ واحد صنعتی ، دو هزار واحد صنفی، ۵ واحد معدنی، هزار واحد قالیبافی و تاسیسات ۶ شهرک صنعتی استان متحمل خسارت از ناحیه سیل اخیر شده اند.

وی در ادامه به حضور کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت از همان دقایق اولیه وقوع سیل در مناطق حادثه دیده خبر داد و گفت : ارسال ده‌ها تن کمک‌های فوریت دار نظیر آب معدنی، نان و مواد غذایی، توزیع گسترده اقلام تنظیم بازاری نظیر گوشت قرمز، مرغ، شکر، ارسال محموله‌های مصالح ساختمانی(سنگ شکسته، شن و ماسه) گوشه ای از اقدامات انجام شده می‌باشد.

او ادامه داد: در طی این مدت با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات معادن محورهای اصلی و فرعی که دچار خسارت شده بازگشایی و برای لایروبی و خروج آب از معابر و مناطق روستایی استفاده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان با اشاره به اعزام تیم های رایگان خدماتی جهت تعمیرات لوازم خانگی منازل به مناطق سیل زده تصریح کرد: درکنار کمک به مردم سیل زده مازندران چندین محموله مواد غذایی و مصالح ساختمانی به استان گلستان و اعزام یک کامیون حاوی ۳۰۰۰۰ عدد کیسه جهت استفاده در دیواره های مهار سیل به استان خوزستان نیز ارسال شده است.

استان مازنداران صنایع استان مازندران خسارات سیل به استان مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر