کد خبر: 746613 A

معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی:

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گردش مالی سازمان تأمین اجتماعی در کشور در سال ١٣٩٧، ماهانه بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان بود، گفت: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی اقتصادی، نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش نیروی کار کشور دارد و همواره در راستای رونق تولید، پشتیبان نیروهای کار و تولید کشور است.

به گزارش ایلنا، رحیم اردلان (معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی) به همراه جعفر سمساری (مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی) و میراحد حسینی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی)، با محمدرضا پورمحمدی (استاندار آذربایجان شرقی) دیدار کردند.

رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در این دیدار با بیان اینکه گردش مالی سازمان تأمین اجتماعی در کشور در سال ١٣٩٧، ماهانه بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان بود، گفت: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی اقتصادی، نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش نیروی کار کشور دارد و همواره در راستای رونق تولید، پشتیبان نیروهای کار و تولید کشور است.

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی، تسهیل پرداخت مطالبات معوق کارگاه‌های مدیون، بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، اعطای مشوق‌های بیمه‌ای، تسهیل بازرسی از دفاتر قانونی و نیز تسهیل صدور مفاصا حساب جهت اخذ کارت بازرگانی را از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: سازمان تأمین اجتماعی همواره به عنوان یک شریک اجتماعی، در کنار کارفرمایان و کارگران در جهت پایداری تولید و اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی، خدمات گسترده‌ای در حوزه خدمات بیمه‌ای و درمانی به طیف وسیعی از جامعه که بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شود، ارائه می‌کند، تصریح کرد: بیش از سه میلیون و پانصد هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر از سازمان تأمین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند و ایفای این حجم از تعهدات نیازمند تأمین مالی دقیق، شفاف و به هنگام است که این مهم با همراهی و همدلی شرکای اجتماعی سازمان محقق شده است.

اردلان، با تأکید بر اینکه احداث بیمارستان ٣٢٧ تختخوابی تبریز از جمله پروژه‌های اولویت‌دار سازمان تأمین اجتماعی است که با اخذ مجوزهای لازم از مراجع سازمانی و استانی عملیاتی خواهد شد، توسعه خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در سطح کشور طی سال‌های اخیر را حائز اهمیت خواند و اذعان داشت: درمانگاه‌های ملکان، عجب‌شیر و هشترود و نیز ساختمان اداری تأمین اجتماعی شهرستان آذرشهر از جمله پروژه‌های سازمان تأمین اجتماعی هستند که در آینده نزدیک در استان آذربایجان شرقی به بهره برداری خواهند رسید.

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با مطلوب ارزیابی نمودن عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در استان، این سازمان را یک نهاد موثر در مناسبات اقتصادی و اجتماعی کشور دانست و اذعان داشت: سازمان‌های مرتبط با حوزه و کار و رفاه اجتماعی نقش مهمی در تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید و نیز حمایت از اشتغال خواهند داشت.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در استان، افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه خدمات بیمه‌ای و درمانی سازمان تأمین اجتماعی در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: هر چه این خدمات توسعه یابند، شاهد افزایش سطح امنیت و آرامش خاطر نیروهای مولد کشور، خواهیم بود.

جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان گزارشی از عملکرد اداره کل تأمین اجتماعی استان، تعداد بیمه شدگان اصلی استان را بالغ بر ٦٨٨ هزار نفر دانست و گفت: با احتساب جامعه ١٧٥ هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران و افراد تبعی آنان، بیش از دو میلیون نفر از جمعیت استان، تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی هستند.

وی توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در جهت تسهیل و روانسازی امور را از جمله اولویت‌های اداره کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در سال ١٣٩٨ اعلام و عنوان داشت: در کنار استقرار میز خدمت در شعب تأمین اجتماعی استان، خدمات سازمان تأمین اجتماعی در بستر اینترنت نیز در دسترس مخاطبان است که این امر ضمن ارتقای کمی و کیفی خدمات، موجبات صرفه‌جویی در وقت و هزینه مخاطبان و نیز کاهش ترددهای درون شهری و آسیب‌های ناشی از آن را فراهم آورده است.

میراحد حسینی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار، تعامل دستگاه‌های حوزه کار و رفاه اجتماعی استان در جهت ارتقای رفاه اجتماعی و نیز پایداری اشتغال استان را مطلوب ارزیابی و اذعان داشت: با همکاری و همراهی سازمان‌های ذیربط از جمله سازمان تأمین اجتماعی، اقدامات موثری در رونق تولید برداشته شده است و امیدوار هستیم در سال جاری نیز این رویکرد هر چه بیشتر و مطلوب‌تر تداوم داشته باشد.

استان آذربایجان شرقی سازمان تامین اجتماعی محمدرضا پورمحمدی-استاندار آذربایجان شرقی رحیم اردلان-معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی جعفر سمساری-مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی میراحد حسینی-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر