کد خبر: 743245 A

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در سفر به استان گلستان و بازدید از مناطق سیل زده این استان گفت: توزیع روزانه ۳ هزار بسته غذایی، اختصاص یک هزار وام ۵ میلیون تومانی، اهدای ۱۰ هزار جفت کفش رایگان و اسکان در مجموعه خانه امید گرگان به سیل‌زدگان استان گلستان اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در سفر به استان سیل‌زده گلستان اظهار داشت: در پی دستور محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی) مبنی بر بسیج همه امکانات و تجهیزات برای امدادرسانی به سیل زدگان، صندوق بازنشستگی کشوری پس از این ابلاغ بلافاصله با هماهنگی بین هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه برنامه‌ریزی امدادرسانی به هموطنان سیل زده استان گلستان را در دستور کار خود قرار داد.

تقی زاده گفت: خوشبختانه تجارب این صندوق در کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه باعث شد تا ما بتوانیم با اقدامات اورژانسی در خصوص تامین وعده های غذایی هموطنان سیل زده استان گلستان عملیات کمک رسانی را به بهترین شکل انجام دهیم.

تقی زاده با اشاره بر بسیج امکانات معاونت‌ها، شرکت‌ها، صندوق‌های زیر مجموعه و سازمان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: متاسفانه جاری شدن سیلاب و آب‌گرفتی در منطقه گلستان شرایط زندگی را برای هموطنان عزیز این منطقه با بحران مواجه کرده که صدورفرمان مقام معظم رهبری و حضور به موقع مسولان دولت و همکاری و واکنش سریع نیروهای سپاه و ارتش در جهت مهار و کنترل حادثه سیلاب باعث شد تا میزان خسارت ناشی از سیل کاهش یابد و هموطنانی که بر اثر سیل دچار آسیب شده بودند در مراکز و مکان‌های تعیین شده به طور موقت اسکان داده شوند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: با هماهنگی به عمل آمده در خصوص تامین نیاز‌های اولیه به ویژه مواد غذایی مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و دو شرکت وابسته به آن شیر پگاه و ایرانگردی و جهانگردی صبحانه و غذای سیل زدگان را به تعداد روزانه ۳۰۰۰ بسته غذایی تامین کردند.

وی افزود: همچنین صندوق بازنشستگی کشوری با شناسایی بازنشستگان مشترک این صندوق که بر اثر حادثه سیل دچار خسارت شده‌اند به میزان ۵ میلیون تومان وام ضروری با کارمزد کم پرداخت خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: ضمن اینکه اختصاص مکان‌های ورزشی و فرهنگی جهت اسکان سیل‌زدگان در خانه امید گلستان و اهدای ۱۰ هزار جفت کفش از سوی شرکت کفش ملی نیز از سوی این صندوق در نظر گرفته شده است.

تقی زاده گفت: با توجه به برآورد اولیه پیش‌بینی می‌شود بیش از  یک هزار بازنشسته مشمول پرداخت این تسهیلات شوند. البته در صورتی که این آمار افزایش یابد به همان میزان تسهیلات به این افراد اختصاص داده خواهد شد.

تقی زاده تاکید کرد: همکارانم شبانه‌روز در حال امداد‌رسانی هستند و برخی از آن‌ها بلافاصله پس از وقوع حادثه سیل خود را به منطقه رساندند تا مردم عزیز گلستان در شرایط بحرانی تنها نمانند.

وی اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشوری تمام توان خود را جهت امدادرسانی سریع به مردم بسیج کرده و همکارانم در شرکت های شیر پگاه و ایرانگردی و جهانگردی در دو روز گذشته شبانه‌روز برای کمک به هموطنان سیل زده گلستان در منطقه حضور دارند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مردم شریف ایران بارها ثابت کرده‌اند که در زمان بحران و بروز حوادث و بلایای طبیعی بی‌تفاوت نبوده و با تمام توان خویش به یاری هموطنان خواهند شتافت.

مدیر عامل صندوق بازنشستگان کشوری سیل زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر