کد خبر: 741811 A

دبیر خانه کارگر تاکستان معتقد است سال ۹۷، سالی سخت و پرمشقت برای اکثریت مردم ایران، به ویژه مزدبگیران بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا رحمانی گفت: جامعه کارگری در سال ۹۷ روزهای سخت و پرمشقتی را پشت سر گذاشت. بسیاری از کارگران به دلیل کاهش ارزش پول ملی که واحد‌های تولیدی را با مشکل کمبود منابع مالی مواجه کرد، از کار بیکار شدند.

او افزود: کسادی بازار کار، بی‌رونق شدن تولیدات داخلی، محقق نشدن خواسته‌های کارگران بویژه در بخش دستمزد و حقوق جانبی همه از جمله مواردی هستند که در سال ۹۷ به زیان جامعه کارگری رخ داده است.

این فعال کارگری در تاکستان ادامه داد: دولت می‌توانست با انجام وظیفه‌اش از بخش‌های اقتصادی و تولیدی حمایت کند اما در سایه بی‌توجهی و عدم حمایت دولت از بخش تولید، با تعطیلی واحدهای تولیدی، بسیاری از کارگران در سراسر ایران بیکار شدند.

رحمانی افزود: وادات بی‌رویه کالاهای چینی، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و کمبود منابع مالی از عواملی بودند که توان رقابت واحد‌های تولیدی را در بازار گرفتند و کارفرمایان علاوه بر ناتوانی در تامین موارد اولیه تولید، در پرداخت حقوق کارگران خود نیز دچار مشکل شدند.

دبیر خانه کارگر تاکستان با اشاره به سال سختی که پیش روی کارگران است، گفت: تعداد زیادی از کارگران در حالی سال ۹۸ را آغاز کردند که ما‌ه‌هاست حقوقی دریافت نکرده‌اند و بسیاری نیز به دلیل تمدید نشدن قرارداد کاریشان سال جدید را در «بیکاری» آغاز کردند.

دبیر خانه کارگر تاکستان مزد بگیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر