کد خبر: 741543 A

شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد:

شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی در بیانیه‌ای خواستار واقعی شدن دستمزدها شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شورای بازنشستگان تامین اجتماعی در بیانیه‌ای به روال مذاکرات مزدی و تعیین دستمزدها پایین‌تر از خط فقر اعتراض کرده و خواستار افزایش واقعی و عادلانه دستمزد شده است.

در این بیانیه می‌خوانیم: سالهاست که دستمزد کارگران منجمد شده است و حتی در سال پیش به گفته مقامات رسمی، دستمزدها نزدیک به هفتاد درصد نسبت به تورم عقب بوده است. امسال با بالا رفتن دلار و سقوط چند برابری ارزش ریال و متعاقب آن گرانی کمرشکن کلیه مایحتاج عمومی تورم موجود از مرز ۲۰۰ درصد عبور کرده است؛ بنابراین کارگران تعیین دستمزدهای چند بار زیر خط فقر را نمی‌پذیرند و خواهان دستمزدی در خور شان و منزلت یک خانواده کارگری هستند که بتوانند شرافتمندانه و انسانی زندگی کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی که سال‌های متمادی در تولید ثروت در این سرزمین تلاش کرده‌ایم، هم اکنون نیاز داریم و حق ماست که از حداقل‌های زندگی مطابق استانداردهای جهانی برخوردار باشیم و از حداقل‌های یک زندگی انسانی و آبرومندانه بهره‌مند باشیم؛ لذا همانطور که منابع رسمی اعلام کرده‌اند هزینه ماهیانه سبد معیشت یک خانواده کارگری چهار نفره، اکنون به ۵ میلیون رسیده است اما با کمال شگفتی بحث افزایش حقوق باز هم،  ۱۰_۲۰ -۳۰ درصد است.

این تشکل بازنشستگان در پایان، برخورداری از دستمزد عادلانه، درمان رایگان و خدمات رفاهی را حق کارگران بازنشسته دانسته است.

دستمزد 98 مذاکرات مزدی 98 شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر