کد خبر: 741328 A

کارگران غرب تهران:

جمعی از کارگران شاغل در محور غرب تهران، در بیانیه‌ای بر لزوم افزایش واقعی دستمزدها تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران محور غرب تهران، در بیانیه‌ای خواستار افزایش واقعی دستمزدها در شورای عالی کار شدند.

در بخشی از این بیانیه می‌خوانیم: سطح میانگین دستمزدها حداقل بایستی معادل مجموع ضروریات زندگی‌ای باشد که نسل کارگران یک کشور معین را بر اساس سطح زندگی مرسوم در آن کشور حفظ کند در غیر این صورت سطح زندگی‌مان افت می‌کند. ما بایستی با به کرسی نشاندن افزایش سطح دستمزدمان مانع از نزول و افت سطح زندگی‌مان شویم و بیشتر از این به قعر زندگی فرو نرویم و خود و خانوده‌هایمان را به دستمزد کم و زندگی ابتدایی و سفره‌های خالی عادت ندهیم. سرمایه‌داران در واقع هر سال با افزایش تورم سطح دستمزد ما را نزول می‌دهند.

در ادامه این بیانیه آمده است: با توجه به رشد نرخ تورم و افزایش نرخ ارزهای خارجی و پایین آمدن نرخ ریال عملا دستمزد ما به کمتر از یک سال گذشته رسیده است، در حالی که محصول تولیدی ما افزایش قیمت بیش از صد در صدی داشته؛ آیا آن بخش از هزینه تولید که به مزد ما کارگران مربوط می‌گردد یک درصد هم افزایش داشته است؟ این معنی آن را می‌دهد که ما هر سال از سال قبل فقیرتر می‌گردیم، خواست افزایش دستمزد ما کارگران خواستی برحق اجتماعی و انسانی است و از خاستگاه و عمق جامعه و طبقه کارگر در اشکال گوناگون خود سرچشمه می‌گیرد.

شورای عالی کار دستمزد 98 مزد 98 کارگران غرب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر