کد خبر: 739826 A

شریعتمداری:

شریعتمداری گفت: مجلس شورای اسلامی خانه ملت است و اگر در گزینش‌ها مراعات نماییم نتیجه آن، حتما عصاره فضایل ملت خواهد بود و انتخاب اصلح از بین افراد مورد نظر ملت محقق خواهد شد و مجلس با شکوه‌تر و قدرتمندتر می‌گردد و هر چقدر گزینش‌ها را محدود نماییم، حتما تاثیر منفی می‌گذارد و باید شرایطی مهیا کنیم که همه سلایق و اندیشه‌ها امکان انتخاب بوسیله مردم را داشته باشند و زیبایی حکومت مردم‌سالاری دینی به همین است.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در نشست شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی با تبریک ایام ماه رجب گفت: آیه شریفه قرآن «لان شکرتم لازیدنکم و لان کفرتم ان عذابی لشدید»، در مورد پیروزی حضرت موسی بر فرعون است که در مورد یک حکومت بر پایه ایدئولوژی و شکست استکبار نازل شده که ما از این نعمت بزرگ بهره‌مند هستیم.

شریعتمداری گفت: پارلمان مظهر دموکراسی در جمهوری اسلامی ایران است. پایه‌های دموکراسی در کشور ما در انتخابات مجلس و انتخابات ریاست جمهوری است و بسیار ارزشمند است. داشتن یک پارلمان برخاسته از آرای ملت یک شکوه و عظمت وصف ناشدنی است. در زمان طاغوت صندوق رای بی‌معنا بود و نمایندگان از پیش تعیین شده بودند. اساس نظام ما بر انتخاب مردم از بین افراد با گرایش‌های مختلف با آزادی کامل برای حضور در مجلس است. این موهبت بزرگ الهی است که باید قدر آن را دانست و شکر آن را بجا آورد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مجلس شورای اسلامی به واقع خانه ملت است و اگر در گزینش‌ها مراعات نماییم نتیجه آن، حتما عصاره فضایل ملت خواهد بود و انتخاب اصلح از بین افراد مورد نظر ملت محقق خواهد شد و مجلس باشکوه‌تر و قدرتمندتر می‌گردد و هر چقدر گزینش‌ها را محدود نماییم، حتما تاثیر منفی می‌گذارد و باید شرایطی مهیا کنیم که همه سلایق و اندیشه‌ها امکان انتخاب بوسیله مردم را داشته باشند و زیبایی حکومت مردم‌سالاری دینی به همین است.

وی افزود: داشتن یک پارلمان برخاسته از آرای ملت یک شکوه و عظمت وصف‌ناشدنی است. اساس نظام ما بر انتخاب مردم از بین افراد با گرایش‌های مختلف با آزادی کامل برای حضور در مجلس است این موهبت بزرگ الهی است که باید قدر آن را دانست و شکر آن را بجا آورد. باید شرایطی مهیا کنیم که همه سلایق و اندیشه‌ها امکان انتخاب بوسیله مردم را داشته باشند و زیبایی حکومت مردم‌سالاری دینی به همین است.

شریعتمداری گفت: با این اوصاف، وظیفه معاونین پارلمانی در وزارتخانه‌ها بسیار مهم است. معاونین امور مجلس، کار بسیار دشواری بر عهده دارند و کار کردن با نمایندگان محترم مجلس با سلایق، تخصص‌ها، حساسیت‌ها و اهداف ملی و منطقه‌ای گوناگون بسیار دشوار است.

جمهوری اسلامی ایران خانه ملت دموکراسی مجلس شورای اسلامی محمد شریعتمداری-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مردم‌سالاری دینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر