کد خبر: 739342 A

معاون امور صنایع وزارت صمت در دیدار با نمایندگانی از تشکل‌های تخصصی صنعت قطعه سازی کشور، اظهار داشت: بانک مرکزی تسهیلات ویژه ای برای‌ این صنعت اختصاص داده است که با توجه به اتخاذ سیاست‌های حمایتی، شاهد بهبود وضعیت این صنعت خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، در نشست مشترک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با برخی از اعضا صنعت قطعه‌سازی کشور موضوعاتی نظیر مشکل تامین مواد اولیه، ضرورت تدوام تزریق نقدینگی، تسهیل ورود مواد اولیه به کشور، تخصیص ارز و... مطرح و نمایندگان این صنعت خواستار بازنگری در قراردادهای قطعه‌سازها با خودروسازها و اصلاح قیمت‌ها با توجه به افزایش هزینه تولید شدند.

در ادامه این نشست، «فرشاد مقیمی» با نگاهی به وضعیت صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی طی چند ماه اخیر گفت: خوشبختانه با اتخاذ تدابیر مناسب در شرایطی که صنعت خودرو ایران با محدودیت‌های بین المللی روبه رو بود، توانستیم روند تولید خودرو در کشور را مدیریت کرده و امروز تولید کنندگان با قدرت به تولید خود ادامه دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن قدردانی از همراهی تولید‌کنندگان در صنعت قطعه‌سازی گفت: با توجه به مشکلات سرمایه درگردش صنعتگران این بخش و تاثیر این موضوع در فرایند تولید خودرو در کشور، اعطای تسهیلات به این صنعت در دستور کار گرفت و خوشبختانه با همکاری بانک‌ها وضعیت این صنعت کنترل شد.

مقیمی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های که صورت گرفت، بانک مرکزی اعتبارات خاصی برای صیانت از این صنعت اختصاص داد و ظرف مدت کوتاهی این تسهیلات وارد مدار تولید شد.

وی تدوین برنامه مشخص برای صنعت قطعه‌سازی در سال 98 را ضروری برشمرد و خاطرنشان‌کرد: تشکل‌های تخصصی صنعت قطعه‌سازی با ارایه برنامه‌های هدفمند از تولید قطعات مورد نیازخودرو در سال آینده، امکان پیش بینی وضعیت صنعت خودرو در سال آینده را فراهم خواهند کرد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است: با ایجاد تصویر واقعی از صنعت احتمال بروز مشکلات احتمالی به حداقل رسیده و روند تولید سیر صعودی خود را حفظ خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیاست‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از واحدهای تولیدی افزود: بنگاه‌های اقتصادی با مشکلات متعددی روبه رو هستند که بخشی از این مشکلات به تخصیص ارز و مشکلات گمرکی بازمی‌گردد.

مقیمی افزود: ما برای تسهیل فرآیند تولید کمیته‌ای با همکاری بانک مرکزی تشکیل داده و به صورت مستمر مشکلات صنایع را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد: تولیدکنندگان صنعت قطعه‌سازی همانند سایر صنایع با ارایه مستندات و طرح مشکلات پیش رو می‌توانند چالش‌های ارزی خود را رفع نمایند.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین از برگزاری نشست‌های مستمر با مسئولان گمرکی خبرداد و خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی قطعه‌ساز در صورت بروز مشکل با سیستم گمرکی می‌توانند موضوعات مورد نظر خود را به این معاونت اعلام نمایند تا اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات فرایند ترخیص مواد اولیه این صنعت با همکاری گمرک صورت گیرد.

پرداخت تسهیلات به قطعه سازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر