کد خبر: 739201 A

پاک سرشت:

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بر توسعه تعامل و هماهنگی ذی نفعان آموزش‌های مهارتی در راستای اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، «سلیمان پاک سرشت» در نشست امضای تفاهم همکاری با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه اهمیت مهارت در اتاق ایران روشن، و نقش آموزش در صنعت بدیهی است، گفت: مرجع اصلی شناسایی و معرفی اهمیت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای تشکل‌ها، اتاق‌های بازرگانی و بخش خصوصی است.

پاک سرشت افزود: در آینده، یکی از مزیت‌های بخش خصوصی، توانمندسازی مهارتی نیروی انسانی و برندسازی است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه در آینده، نیروی ماهر یکی از اصلی‌ترین محورهای رقابت بخش خصوصی است، گفت: برندسازی و تولید محصولات با کیفیت، وابسته به میزان مهارت نیروی کار است.

پاک سرشت در ادامه بر نقش کلیدی بخش خصوصی در اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی تأکید کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعامل و هماهنگی بین ذینفعان آموزش‌های مهارتی نیاز اصلی این حوزه در کشور است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی گفت: تعامل و هماهنگی بین ذینفعان آموزش‌های مهارتی در کشور نقش مهمی در اجرای مؤثر این قانون دارد.

وی در ادامه تأکید کرد: در اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی، اتاق‌های بازرگانی نیز می‌توانند نقش جدی‌تری داشته باشند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: با توجه به تجربه سال‌های اخیر در حوزه آموزش‌های مهارتی، ارتقای توانمندی مهارتی نیروی انسانی نیازمند تجهیزات به‌روز، منابع آموزشی، مربیان توانمند و محتوای آموزشی است.

 پاک سرشت افزود: مصادف شدن امضای تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تشکیل دبیرخانه شورای عالی آموزش مهارتی و ابلاغ اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی از سوی دولت را به فال نیک می‌گیریم.

وی اظهار امیدواری کرد در سال 1398 شاهد شکوفایی و بهبود نرم‌افزاری و ارتقای «نظام روابط و حکمرانی آموزش‌های مهارتی» باشیم.

پاک سرشت افزود: در راستای وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخشی از مأموریت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را به بخش خصوصی توانمند واگذار می‌کنیم.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور، همکاری سودمند آموزش‌های مهارتی در حوزه صنعت باشد.

سازمان فنی و حرفه ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر